| anonim_4396 a întrebat:

Te poti imbolnavi de tetanos daca mananci mancare cu rugina pe ea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Daca ai scapat putin nu are nimic. Dar daca e in cantitati mari nu e bine.

| Alex123sss a răspuns (pentru Bondarel99):

Infime zic eu purtam manusi cand manevra ceva ruginit dar dupa mi-am dat jos manusi nu cred ca eram foarte murdar pe maini de rugina.

| Bondarel99 a răspuns (pentru Alex123sss):

Poti sta linistit, te asigur ca nu e nimic.