| wizard_cristi a întrebat:

Stiti cumva un calmant mai usor pe care pot sa-l iau fara reteta de la farmacie? Am de vreo doua seri probleme cu somnul dar nu vreau sa iau nici ceva puternic si nici sa merg la medic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ferefe a răspuns:

Bea o cana din ceai de tei inainte de culcare indulcit cu miere de lamaie.

8 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Buna, valeriana este cea mai indicata in astfel de cazuri, este simplu de gasit si se elibereaza si fara prescriptie medicala.Succes.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Lapte cald cu o lingurita de miere, inainte de culcare, si, dupa o plimbarica, sau macar bine aerisita camera, asculta o muzica faina, eventual Mozart - e cel mai omni-pozitiz, in general! - si, daca poti, fara tv si cioco sau coffee inainte de somnic! Somn usor! Psiho

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Ferefe: miere de lamaie?! Psiho - nedumeritul...

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Subscriu fierbinte la "raspunsul anonim"! Are foarte mare dreptate, si ma mir foarte cum de nu m-am gandit eu si la asta, eu care vorba ceea... DA! sexul de calitate, cu cineva drag, este confirmat de catre specialistii in domeniu ca fiind cel mai Eficient somnifer, datorita eliberarii de endorfine, usorului efort, dar si a satisfactiei resimtite, mai ales daca nimeni nu fost egoist!, etc,... Multumesc, anonimule! Psiho

| Dara a răspuns:

Persen Forte. E un sedativ usor din trei plante, una fiind valeriana-care e cunoscuta pentru proprietatile calmante, fiind totodata si un somnifer usor)

April
| April a răspuns:

Sedatif pc. Se lasa sa se topeasca in gura 2 cp odata, de trei ori pe zi, ultima priza seara la culcare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O partida sanatoasa de sex, un ceai cald de tei cu miere si lapte + o paturica pufoasa si cineva pe care sa iei in brate (om sau caine big grin)
Somn usor!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma tu vrei sa te droghezi laughing