| anonim_4396 a întrebat:

Cunoasteti un calmant eficient de la farmacie fara reteta? Pentru stari de nervozitate/furie.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AdelinaC a răspuns:

Calmogen, sedatif pc, extravalerianic

6 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Sedatif pc, Nervocalmin Relaxare.

| Bondarel99 a răspuns:

Extraveral

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dietă cu carne mai puțină, o zi fără carne.
Salatele, fructele au efect calmant. Zahăr, dulciurile calmează pe moment și apoi provoacă tensiune și enervare.

| Andreeush a răspuns:

Nu cred că se eliberează la farmacie calmante fără prescripție.

| Donsavas a răspuns:

Vorbeste cu medicul tau de familie sau cu un psihiatru! Iti pot da ei reteta!

| Dandinelle a răspuns:

Ceai de musetel, ceai de tei.
Mai degraba, decat sa rezolvi simptomele, rezolva problema.
Ce declanseaza starea asta de nervozitate, furie.
Poate ai probleme cu stomacul sau probleme suparatoare psihice, te roade ceva. Ar fi bine mai degraba sa-ti faci un set de analize standard si sa vorbesti cu medicul tau, inainte sa iei, dupa ureche, ceva care poate avea chiar efect advers.