| anutzyk_2800 a întrebat:

Stiti. de cele mai multe ori. ma satur. de. lumea care ma-nconjoara.straight face. dc anume.straight face. Pai in primul rand. toti se leaga de aspectul tau fizic ( ca esti slab, gras, inalt, scund. sau cate altele) si, te jignesc. Ce anume as putea sa fac. ca sa pot scapa odata de " coasmarul " asta. ca m-am saturat. straight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Laura_2393 a răspuns:

Si eu am avut problema de genu. Cel mai mult conteaza sa ai incredere in tine, nu ii baga in seama, nu ai idee cat de frustrate sunt aceste persoane. Esti slaba, grasa, iti fac remarci pe seama asta, raspundele" bine ca esti tu frumos/ eu mai am sanse sa devin frumoasa, dar din cate am auzit prosia inca nu se trateaza imi pare rau"laughing Eu asa ii tratez. Calma, si cu replici mult mai bine gandite ca ale lor. Aratale ca esti mai buna ca ei si vor cauta o persoana cu un caracter mai slab de care sa se i-a

2 răspunsuri:
| CherryHugs17 a răspuns:

Incearca sa te iubesti u pe tine. Si eu am avut problema asta dar am invatat sa nu mai imi pese atata timp cat u esti fericita cu tine inauti si te iubesti o sa vezi ca nu o sa iti mai pese de ce zic uni si alti. Sunt dous feluri de frumuseti, una vine din exterior si poate sa o vada toata lumea, te admira blah blah blah dar asta trece cu timpu si cand ea trece numai ce e la interior ramane si daca sufletu e urat nimeni nu o sa vrea sa fie cu accea persoana. A doua frumusete vine de la interior si cat timp nu arati ca muma paduri esti ok. Baieti care chiar merita sa te uiti la ei isi dau seama ca a doua frumusete conteaza si orxum cine ar vrea sa fie cu unu care stau cu tine numai de cum arati. Deci sa rewcaptitulam u trebuie sa inveti sa te iubesti. Cu bune si cu rele happy sau poti sa emigrezi (: funda pentru ca team facut sa razi

| Heilinheilo a răspuns:

Incearca sa privesti lumea cu alti ochi, se pare ca toata lumea are momente in care se satura de atata mediocritate si de oamenii care ii inconjoara, dar priveste inainte si impune-te daca ti se reproseaza ceva care sa te deranjeze.Fii cea care da un exemplu pozitiv celorlaLti; Umpleti timpul cu lucruri frumoase, astfel ti se va distraga atentia de la toata nebunia asta inconjuratoare, sa te focalizezi pe lucrurile care iti plac.Trebuie sa existe cineva cu care sa porti discutii si sa-i spui ce te supara, si astfel vei putea sa treci peste asa numitul cosmar.