| anonim_4396 a întrebat:

Stiti niste pastile pentru controlarea nervilor dar s anul imi dauneze la hormoni sau altceva doar sa ma linistesc cand imi sr mintilelaughing dar sa le iau fara reteta:* p. s:am 15 ani:d

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Adolescentii oricum isi "ies din pepeni" usor! --- este caracteristic perioadei! Orice tableta de calmare contine sedative care dau dependenta ( mai ales la aceasta varsta "naravasa" cand, inca nu esti suficent de matura sa spui "stop"!)
Foloseste ceaiuri din plante cu efect de calmare insa, fara sa abuzezi de ele!--doar asa, din cand in cand, cand simti ca nu mai ai alte solutii pentru a te calma. Numai bine!

2 răspunsuri:
| Chris a răspuns:

Persen, sunt disponibile fara reteta si, in plus, sunt naturiste si chiar functioneaza.

| geo50 a răspuns:

Daca incepi sa-ti zapacesti neuronii cu pastile gen antidepresive de la aceasta varsta nu te vad bine pe la 30 ani. In plus, este indicat sfatul medicului pentru asa ceva. Probabil ai varsta si temperamentul de-ti sar dracii repede. Exista si mijloace de autocontrol care chiar dau rezultate. Eu personal iti recomand yoga.