| anonim_4396 a întrebat:

Stiu ca e dubios, dar ma doare foarte tare capul si ma ia o stare de somnolemță cumplita in fiecare zi in perioada asta 13-16. Dorm suficient pe noapte, vreo 8 ore, problema e ca daca dorm si ziua pe urma nu mai pot dormi noaptea. Si mereu ma ia aceasta stare de somn ziua si nu mai am chef de nimic.
Iar seara am o energie de zici că zbarnăi rolling on the floor

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Cristina5728 a răspuns:

Am avut și am uneori aceeași problema
Este fie pentru ca nu prea ieși afara
Fie pentru ca te trezești târziu sau culci târziu, gen sa te culci la 2 și sa te trezești la 10-11
Mai depinde și de alimentație, cât de mult timp petreci pe telefon
Îți recomand sa faci mai multă mișcare dacă nu faci, sa stai sa te vadă soarele mai mult, etc

| Ali19 a răspuns:

Și eu m-am simțit așa o perioadă bună, asta inainte să mă apuc de sport. Apoi pur și simplu totul s-a reglat de la sine, îmi consumam energia, făceam ceva care mă menținea activă și seara adormeam aproape instant. Cu timpul nu mă mai simțeam lipsita de energie peste zi, nu mai simțeam amețeală și nici starea de somnolență continuă.
Sau dacă e doar de curand se poate sa te influențeze vremea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru zilog):

Imi place ca tu transformi fiecare raspuns in detalii despre viata ta despre care nimeni n-a intrebat laughing
Da, sunt de acord la partea cu munca, dar asta cu,, rau de prea mult bine" e o concluzie trasa fara de dovada. Nu poti toata ziua sa stai doar pe drumuri, nu toti au astfel de meserii. Unii depun mai multa munca intelectuala. Altii nici nu muncesc inca si invata pentru examene. Eu imi cam fac toata treaba intre orele 6-12. Asa, fara pauza, intrucat am un impuls de energie.
Totusi, apreciez timpul alocat ca sa-mi raspunzi happy

| Amethyst01 a răspuns:

Încearcă sa dormi mai devreme(11-12) și sa te trezești la aceeași ora, pe la 7-8.
Încearcă sa faci mișcare, măcar sa te plimbi jumătate de ora.
Hidratează-te și mănâncă nutritiv, ia vitamine, calciu etc.
Somnolenta are loc pe la pranz- după-amiază, asa ca e posibil sa fie și din cauza ca ai mâncat.
Nu-i nimic anormal in a-ți fi somn in intervalul aceasta, pana la urma asa ești tu, mai activ pe timp de seara, cum alții funcționează mai bine dimineața.
Sper ca te-am ajutat!