| anonim_4396 a întrebat:

Nu pot dormi bine, sa ma odhinesc normal Noaptea. Dorm la ore diferite saptamanal in functie de programul de lucru, sau dupa chef. Mai des dorm dimineata sau ziua de la ore diferite dar intodeauna 7-8 ore si tot timpul ma trezesc OK.
Insa cand trebuie sa dorm noaptea de pe la 22 -06 Ma trezesc praf, ma simt praf toata ziua, capul ma doare,sunt si sunt aproape inconstient de mine.
Am citit ca e recomandat somnul de noapte,ca ajuta neuronii si creierul in general. Dar atunci de ce ma simt atat de lesinat,inclusiv psihic cand ma trezesc dimineata? Pe cand daca dorm ziua si ma trezesc seara atat noaptea cat si dimineata sunt Ok si psihic, odhinit Normal.
Procedez asa de ani si mereu simt la fel
Oare de ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Încearca pastilele naturiste nova night sunt super bune.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

In aceeasi situatie ma aflu si eu de vreo 2 ani cam asa.

| Anonim5084689 a răspuns:

Încearcă sa citești inainte culcare pana te obosește..si sa nu stai de loc cu telefonul in mana si închide si tv-ul..si daca poti sa nu mai dormi ziua si sa te trezești de dimineață devreme te-ar ajuta sa adormi mai bine noaptea.din cauza ca dormi ziua, noaptea nu te ia somnul..sau poti face si sport in timpul zilei ca ajută. sper ca am ajutat

| anonim_4396 explică (pentru Anonim5084689):

Am spus ca in majoritatea zilelor dorm numai Ziua exemplu de la 7 dimineata pana la 14 amiaza. Si atunci is Ok odihnit. Sau de dupa masa pana seara.
Dar cand trebuie sa dorm de seara pana dimineata ma iau dracii

| Anonim5084689 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am înțeles ce ai zis dar daca nu ai mai dormi ziua de loc, seara ai dormi bine.te trezești dimineața la 7 si nu te mai culci la loc.te culci doar noaptea si ai sa vezi ca si sa dormi bine..si am mai auzit că consumul de usturoi si ceapa cruda ajuta la somn