| Maradona75 a întrebat:

Strabismul poate disparea si reveni? Cand eram mic,aveam un strabism usor, aproape nedepistabil, la oboseala.Acum,nu mai am de ani buni, iar toti doctori oftalmologi mi-au spus că nu văd niciun strabism. Poate (re)aparea in viitor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Danieladana964 a răspuns:

Nu poate reaparea. cand erai mic il aveai din cauzza pliurilor nazale inca neformate (pana in 8 ani) apoi a disparut deoarece fizionomia ta s-a definitivat. happy ai scapat! felicitari!

| Valea_Corina_1976 a răspuns:

Am avut strabism, am astigmatism si nu se poate face nimic de 34 de ani.