| anonim_4396 a întrebat:

Sufar de tulburare depresiva majora cu elemente psihotice si tulburare anxioasa fara alta specificatie.

E grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| StrongHeart a răspuns:

Suferi de prostie si lene acuta.Nu e grav, sunt multi ca tine.

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Medicul tau ce a spus e grav?
Daca in urma tratamentului te simti bine, nimic nu este grav my friend!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Depinde de tine, e grav? :/

| Furnicuta000 a răspuns:

Un diagnostic pe hartie poate sa nu insemne nimic deci cel mai important e ce simptome ai si cum iti afecteaza viata

| zilog a răspuns:

EU PROPUN CA TOTI ANXIOȘII DE PE PLANETĂ SĂ FIE EUTANASIAȚI!

Din punctul meu de vedere acest diagnostic este pus persoanelor inutile societătii care nu pot să își câștige prin propriile lor cunoștințe și abilități existența.
Văd din ce în ce mai mulți tineri întreținuți de părinți că sunt categorisiți ca anxioși adică persoane inutile societătii.
De ce mai sunt lăsați să facă umbră degeaba pământului să consume servicii medicale și sociale!?

Hai să nu zicem să fie trași în țepă că nu mai suntem pe vremea lui H țepeș ci ar fi bine să fie luați toți la o experiență de muncă la continuarea canalului Dunăre Marea marea neagră cu trecere prin București

Nu există acesta boală de parazitism parazit social la cei ce învață o meserie!

Eu știu sigur cu ce se trateaza anxioșii cu biciul puși la muncă silnică vreo 1 an
La asta era bună armata!
Scotea colesterolul din oameni!
șî ii salva de anxiozitate!

TOȚI CEI CE SUNTEȚI ȘTAMPILAȚI CA FIIND ANXIOȘI PUNEȚI MÂNA PE MUNCĂ CĂ VĂ TRECE ȘI DEPRESIA ȘI toate celelalte boli când o să aveți 4 copii care vă cer de mâncare școala creșă grădiniță chirie întreținere mâncare de 100 euro pe zi pentru 6 persoane
adica pentru tine sotia ta si cei 4 copii

sa vezi ce sare anxietatea din tine cand o sa vezi că vine statul să îți ia copii să ții facă organe de schimb pentru cei ce nu sunt axioși!

și deu randament își plătesc taxe și impozite scontribuie prin impozitele lor la dezvoltarea societații multilateral dezvoltate

Chiar așa dacă ai fi fost anxios in china te închideau în casă îti puneau lacăte și îțî dădeau foc cu tot cu casă în urmă cu câțiva ani!
pentru că esti un exemplu malefic si periculos pentru societatea socialistă

Eu propun ca toti anxioșii dacă și așa nu contribuie la dezvoltarea comunismului să fie demontați și să fie oferiți gratuit ca și piese de schimb pentru toti cetățenii model care au nevoie de un rinichi și prin munca lor devotată și prin impozitele plătite dovedesc conform meritocrației că ar merita să primescă un rinichi nou ca să continuie exemplul lor de muncitori model în câmpul muncii!

| zilog a răspuns:

Ia gândeștete să ai o mama pe care trebuie sa o intretii pentru ca a imbatranit si nu are pensie plus o sotie care nu are servici si 4 copii

ASA CA RECOMANDAREA MEA ESTE SA TE IEI URGENT DE INVATAT O MESERIE

CHIAR SI CIZMARIE

CHIAR SI VULCANIZATOR

PENTRU CA ORICE MESERIE CÂND MUNCEȘTI ÎȚI TREC C Ă C A TURILE ASTEA DE GÂNDURI DE ANXIETATE

asta inseamna lene putoare lenes un om care este un trântor care trăiește ca un parazit pe spinarea părinților pe care un psihiatru sau psiholog deja a hotaărât că este un parazit pentru societatea actuala

dacă vrei sa fii salvat pune mana si invata ceva

incearca sa fii cel mai bun

incearca sa excelezi
chiar si in spalat wc-uri dar sa fii cel mai bun din Romania

atunci cand o sa ajungi cel mai bun armurier sau sculeor sau matriteor cand o sa fii intre primii 5 atunci o sa scapi de a fi condamnat la pierzanie

am un prieten imam musulman spune despre anxiosi sa stau cuminte si sa nu ii mai trezesc la realitate pentru ca trebuie sa fie si materie
adica oameni care se nasc doar ca sa ingrase pământul

și el vă vede pe voi cei anxiosi ca si când ați fi niște viermi care trăiți doar ca să ângrășați pământul după ce muriți

daca vrei să îți depășești condiția de vierme în untură pune mâna si invață o meserie

devino si tu ceva cineva

de exemplu poti sa mergi la o scoala profesionala sa inveti si tu o meserie tinichigiu vopsitor auto
sa faci ceva

ca pama la urma ce se intampla ca toti toata generatia ta sunteti doar niste ingraseminte din punctul de vedere al psihiatrilor sau psihologilor care va categroisesc eticheteaza pe voi ca fiind anxiosi adica buni de ingrasat pamantul

ce o sa se aleaga de Romania cu niste parlamentari pe care unii ii considera mafioti criminali hoti

si cu cetăteni care toti sunt categroisiti ca viind doar paraziti râme care nu știu să facă nimic cu mâna lor pentru ca să își câștige propria lor existență?

așa că nu mi-o lua în nume de rău!

dacă nu vrei să fii doar o bucată de băligar

atunci treuie să faci ceva să ieși în evidența

să încerci orice ai face să fii printre cei mai buni

stiu că e greu știu că în fiecare an esti aproape gata sa ramaii repetent si nu te itereseaza socala

dar alege ceva care iti place picutira de exemplu sau sa fii geamgiu sau ceva de genul asta
sa faci maturi
sau tractorist

nu conteaza
orice

meseria e bratara de aur

asa ca pune mana si fa ceva cu viata ta

pentru ca va veni curand vremea când MERITOCRACTIA VA PUNE STĂPÂNIRE PE TOATĂ PLANETA

ȘI în acel moment cred ca aproape toți cei ce nu știu să facă ceva mai bine de cât roboții vor fi transformați instantaneu în îngrășeminte pentru câmpuri dacă la alt ceva nu sunt buni!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai primit diagnostic sau te-ai autodiagnosticat singur? Pare a fi depresie psihotică, daca ai halucinații da este grav da cu tratament poți fi ok. Daca cai depresie de multi ani e depresie cronica de aceea ai și anxietate.