| Eusunt132 a întrebat:

Salut. Pentru medicamentele:
-Anxiar
-alprazolam
-xanax
-rispolent
-romparkin
-fevarin.
Exista vreo posibilitate sa imi agraveze starea mintala? Adica le-am luat pe toate din cele mai sus deoarece asa mi-a prescris Pshiatra mea. Am tulburare anxioasa depresiva cu elemente pshiotice si am 16 ani. Doctora spune ca sunt mai bine decat acum 4 luni, dar eu parca nu mai ma simt eu, nu mai simt ca ma fac bine si nu ma crede nimeni. Am inceput sa am iar episoade pshiotice si nu mai rezist.

2 răspunsuri:
| Yuoia a răspuns:

Da. Te fac "leguma". Dar apoi corpul se obisnuieste cu ele. Si ori nu isi mai fac efectul, ori sunt ca un drog si vrei tot mai mult.
Bolile psihice nu se trateaza doar cu pilula. Daca nu e vointa, le iei degeaba.

| IRINACRETU a răspuns:

Bună ziua, vă cer permisiunea de a fi contactat de reprezentantul companiei producătoare a medicamentului Romparkin, Terapia. Compania are obligația de a colecta date legate de siguranța tuturor produselor comercializate, în interesul pacienților care le utilizează. În cazul în care sunteți de acord, vă rugăm să transmiteți aici sau pe adresa office@sigurantapacientului.ro datele dumneavoastră de contact (adresa de email). Acestea vor rămâne confidențiale și nu vor fi folosite decât în scopul declarat mai sus.