| Nordic a întrebat:

Sunt baiat am 18 ani.Am parul mai lung si cade.Nu raman chelbig grin Dar ma deranjeaza ca tot cade la spalat. Nu stiu cate fire dar ramane pe sita de la cada un smoc de par.Nu stiu daca e mult sau putin. Ca nu stiu cat trebuie sa cada in mod normal. Imi mai cade la pieptanat dar nu mult
si cand mai trec mana prin par si trag putin de el. Ziceti-mi si mie ce-i de facut. Daca e vorba de un tratament nu as vrea sa fie prea scump. A da firele de par sunt subtiri la mine.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| FollowTheLight a răspuns:

Stai linistit! In perioada asta parul se regenereaza.E normal sa iti cada atat de mult, deci nu te speria.Pe la toamna ai sa vezi ca o sa inceteze din cazut.happyDar daca chiar o sa iti cada asa incontinu (ceea ce nu prea cred) incearca sa folosesti ulei de ricin! Ajuta la cresterea parului il gasesti la orice farmacie si nu costa decat 5 lei laughing

4 răspunsuri:
| Lilia_1576 a răspuns:

Uleiul de ricin ajuta la cresterea mai rapida a parului si la regenerare! se aplica atat timp cat vrei tu! costa 13 roni happy

| fuckThisLife a răspuns:

Fa un tratamen cu ulei de ricin, il gasesti la plafar si nu este mai mult de 5 lei... date cu el de vreo 2 ori pe saptamana.cam timp de o luna 2 si totul o sa fie ok, chiar e foarte bun

| crysmaria a răspuns:

Pai sfatul meu ar fi sa incepi un tratament pentru caderea parului
de ex ai putea folosi produse de la AVON.
nu sunt scumpe si dau rezultate foarte bune

ti le recomand si tie :*

sper sa iti fie de ajutor:*:*

>big grin

| Reika a răspuns:

In mod normal trebuie sa cada 100 de fire de par pe zi. poti sa te duci la dermatolog pentru un control big grin tratamentul nu ar trebui sa fie scump(la mine a fost rezonabil big grin)