| mateisitudor a întrebat:

Sunt băiat si imi creste par intre sprâncene. Ma pensez ca sa nu arate urat, dar după o zi imi apar un fel de coșuri acolo si zona aia se inroseste. De ce? Nu stiu oare sa ma pensez?laughing

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Trebuie sa te dai cu spirt când te pensezi

| Ineys a răspuns:

Parleste-l cu bricheta, e mai rapid.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si daca te duci la salon tot asa o sa iti apara bubite. Probabil ai pielea mai sensibila.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dă-ți cu o cremă anti iritații după ce te pensezi.

| RowseRj a răspuns:

Mda. Folosește ceară

| AnonimMareMareMare a răspuns:

Imediat dupa ce te pensezi ia gheata si pune ti pe zona pensata si tine o acolo vreo 30 de secunde. Nu conteaza ca e gheata gheata sau cub de gheata, tine acolo gheata respectiva apoi nu mai atinge zona cu nimic

| ariannakaterine a răspuns:

Cel mai probabil ai pielea sensibilă, încearcă să folosești o cremă hidratantă după pensat!