| denisaroman55555 a întrebat:

Sunt bolnava de ceva daca m-am speriat rau de tot ca imi batea inima mai repede ca unui iepure? Si dupa a inceput sa ma doara capu de 2 ore. Mi-e rau. Ce am patit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ti-ai indus o criza de frica sau de panica.
Nu-i boala, stai cuminte, este doar frica celor mici. Du-te si vorbeste cu mama ta sau stai la televizor.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Si eu am patit asta de multe ori inainte de 18 ani, numai cand ma speriam de ceva si atunci cand nu reuseam sa ma descurc in situatii dificile si ma panicam. Stai linistita respira si expira incet, relaxeazate va trece e doar ceva pe moment.

| Vikings1996 a răspuns:

Posibil sa fi avut un atac de panica, acesta se datoreaza de cele mai multe ori depresiei, stai linistita ca trece repede. Se datoreaza acumulari de stres, ai probleme care nu le vezi rezolvarea(de cele mai mul ori se intampla sa te blocheze aceeasi intrebari dar stai linistita ca nimeni pe lume nu poate sa rezolve ceva doar daca se gandeste la aceasta). Cele mai bune 2 remedii sunt: sa mergi la un psihoterapeut ( este gratuit doar sa ceri trimitere de la medicul de familie) si nu are de ce sa ne fie rusine de acest lucru deoarece chiar si cele mai inteligente personalitati o fac deoarece psihologul/psihoterapeutul iti va da un sfat bun asemenea unui medicament. Al doilea sfat care functioneaza este sa iti ocupi ziua cu ceva util care sa te indeparteze de gandurile tale, exclus lenevitul in pat, TV mai bine mergi la o plimbare astfel incat seara sa fi obosita sa poti dormi linistit.Multa sanatate.