| lutza a întrebat:

Sunt bune anticonceptionalele Yaz? mi le-a prescris medicul ginecolog, cu toate ca hormonii mei sunt in regula, insa am dereglari menstruale. am mai citit pe forumuri, o parte din femei au avut reactii adverse, o parte sunt multumite. am auzit ca si yasmin sunt bune, cica contin foarte putini hormoni si nu m-ar afecta deloc. ce parere aveti despre ele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| CJ23MDL a răspuns:

Si daca ti le'a prescris ginecologul trebuie s ai grija la ele.reactii adverse cam toate anticonceptionalele au.eu nu am o parere prea buna despre ele...sincer.si nici nu folosesc.o prietena de-a mea a fost la ginecolog si ia prescris ...si acum nu mai poate da burta jos.arata ca una in 3 luni d sarcina.dar daca medicul tau este ok, nu trebuie sa-ti faci griji, depinde de organismul fiecareia