| Adda9918 a întrebat:

Ia cineva de pe aici anticonceptionale Yasmin? Ati avut reacții adverse? Cheaguri de sânge sau altele? Mie sincer imi este frica sa le iau deși mi le-a prescris doctorul ginecolog... Am auzit multe lucruri urate despre acest medicament contraceptiv.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

Fiecare corp reactioneaza diferit, urmeaza indicatiile medicului si vei vedea in urmatoarele luni daca apar efecte adverse. Abia apoi te prezinti iar la medic.

Nu numai Yasmin poate produce efecte adverse si oricare alta firma poate reactiona la fel, aceeasi hormni contin, totul depinde de fiecare corp femeiesc cum raspunde la tratament.