| bvkea a întrebat:

Sunt curios ce iti face cand mergi sa iti plombeze o masea, si daca doare!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Fuchii a răspuns:

: ) păi dacă ai carie...îți curăță acolo.Normal e să-ți facă o injecție să nu simți. Apoi când trebuie să ți-o plombeze...nu o să doară.

2 răspunsuri:
| DenisaMetal a răspuns:

Nu e dureros, simti doar ca umbla, si pentru uni e jenant sa iti umble prin gura.

| Beersy a răspuns:

Nu este deloc rau. gandeste-te ca e si spre binele tau.si eu am fost cu asta. nu simti absolut nimic big grin... mie chiar nu mi-a facut injectie.Mi-a dat cu ceva nu stiu. intai a curatat si a bagat "plomba". nu doare... chiar delocwinking