| troleibuz a întrebat:

Sunt de calitate produsele MyProtein?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
35 răspunsuri:
| sdfsfsdfsdfsdf a răspuns:

Era si eu sa iau candva suplimente, n am mai luat. trei ani mai tarziu. foarte multumit ca nu le am luat si ca am crescut muschi frumosi fara ele. suplimentele sunt pentru cei slabi. nu lua si o sa mi multumesti mai tarziu.
cei care iau proteine: "ba nu e asa, crede ma pe mine nu pe el. ba ia proteine si cresti muschi asculta la mine fara ele nu cresc muschii deloc, sunt proteine din extract de *** scrie si pe eticheta esti nebun, sunt ce trebuie ia uite aicia muschi ce am eu"

| pHantom1976 a răspuns (pentru sdfsfsdfsdfsdf):

Poți crește și cu suplimente proteice dar și fără, daca tu reușești să îți iei numărul zilnic de proteine necesar fără proteine si într-un număr redus de kcalorii felicitări, poate că alți nu pot, dar asta nu afecteaza aspectul "muschilor".

| sdfsfsdfsdfsdf a răspuns (pentru pHantom1976):

Https://www.reddit.com/......ess_chimp/

cimpanzei manaca fructe, seminte, nuci, flori, insecte si rareori carene de la alte animale.

| sdfsfsdfsdfsdf a răspuns (pentru sdfsfsdfsdfsdf):

Subliniez: rareori carne de la alte animale

| sdfsfsdfsdfsdf a răspuns (pentru sdfsfsdfsdfsdf):

Spune mi tu cum ajuns cimpanzeu ala asa muscular desi nu a avut numărul zilnic de proteine necesar?

| pHantom1976 a răspuns (pentru sdfsfsdfsdfsdf):

Lol, nu vreau sa te demoralizez sau ceva dar daca ai sti engleza ai intelege faptul ca imaginile acelea sunt "fotoshopate" chiar si grupul acela este sub numele de "photoshopbattles", iar in al doilea rand chiar daca ai adus in discutie nivelul muscular al unui animal (cimpanzeu) nu poti compara metabolismul unui animal cu cel al unui om sau chiar forta sa musculara, gandeste-te la ursul grizzly, acesta este erbivor (in afara de ursul polar) si totusi reuseste sa obtina o performanta musculara mult mai mare ca cea a omului, chiar daca este erbivor.

| AnastasiaK a răspuns (pentru sdfsfsdfsdfsdf):

Lasand de-o parte raspunsul care ti s-a dat deja, tu chiar ai impresia ca singura sursa de proteine e carnea? Chiar asa dezinformat esti?

| sdfsfsdfsdfsdf a răspuns (pentru pHantom1976):

Photoshopbattles asa se numeste grupul - lupta de photoshopare(cum se traduce) aceasta lupta se tine in comentari, poza in sine care apare acolo mare si prima cum intri pe site este cea reala data ca a fi photoshopata.
alt link nu am gasit.
pe mine chiar ma socheaza cum prin mancatul de banane seminte si stiu eu ce tesuturi organice neanimale naturale, indiferent de metabolism, poti sa ai 50 de cm in brat. am vazut persoane care au avut la fel o alimentatie saraca in proteine dar bogata in altele si desi se sutine ca fara numărul zilnic de proteine necesar nu poti sa faci/cresti muschi au dovedit opusul.

| sdfsfsdfsdfsdf a răspuns (pentru AnastasiaK):

Cine a spus ca singura sursa de proteine este carnea? eu mai mult ca sigur nu am spus asta. chiar te invit sa mai citesti o data raspunsul meu.

| AnastasiaK a răspuns (pentru sdfsfsdfsdfsdf):

Ai tras direct concluzia ca daca n-a avut carne, n-a avut numarul de proteine necesare. In general sa stii ca e important ce zici, nu ce ai vrut sa zici.

Si care mai exact e numarul NECESAR de proeteine de esti tu convins ca nu stiu cine nu l-a avut? Ca tu ori nu stii care e necesarul ori nu stii care-s alimentele care contin si proteine.

| pHantom1976 a răspuns (pentru AnastasiaK):

N-are cum )))

| pHantom1976 a răspuns (pentru pHantom1976):

De fiecare data cand ii citesc raspunsurile ma amuza efectiv )))

| sdfsfsdfsdfsdf a răspuns (pentru pHantom1976):

Nu vreau sa te demoralizez sau ceva dar inseamna ca inca nu ti ai citit propriile raspunsuri

" Lol, nu vreau sa te demoralizez sau ceva dar daca ai sti engleza ai intelege faptul ca imaginile acelea sunt "fotoshopate" chiar si grupul acela este sub numele de "photoshopbattles" "
"

| sdfsfsdfsdfsdf a răspuns (pentru pHantom1976):

Tu vorbesti ma ca ai crezut ca poza e photoshopata

| sdfsfsdfsdfsdf a răspuns (pentru AnastasiaK):

Nu inteleg ce vrei exact sa spui/ dovedesti. modifici prea mult ce am spus cu afirmatii eronate si neadevarate. ai transpus in forma unei intrebari retorice afirmatia ca eu am avut impresia ca singura sursa de proteine este carnea, cand tu n aveai de unde sa stii acest lucru dat fiind faptul ca eu nu am sugerat s-au spus asa ceva vreodata, afirmatia fiind scoasa din imaginatia ta, ea fiind gresita. ai mai facut referire tot printr o intrebare retorica la faptul ca sunt un dezinformat, acest lucru reiesind din prima afirmatie, prima afirmatie fiind neadevarata ceea ce face ca tot ce ai spus sa n aibe sens.

| sdfsfsdfsdfsdf a răspuns (pentru AnastasiaK):

Sincer nu stiu ce sa scot din ce mi ai spus. de la combatere de argumente ai inceput sa imi dai sfaturi, tu fiind insa cel in nevoie mai mare de ele.
am tras conluzia nu indirect ci direct intr-adevar cum ai tinut sa notezi ca n-a avut numarul de proteine necesare. ce ai uitat sa notezi insa in a ma cita este "zilnic", propozitia avand acum alt sens tu nefacand alt lucru decat sa ne redemonstrezi necoerenta ta.
" Si care mai exact e numarul NECESAR de proeteine de esti tu convins ca nu stiu cine nu l-a avut?"
intrebarea ta nu face referire la vre un spect care l as fi spus, sau la care am facut refererire de asemenea nu are legatura cu ce dezbatem noi aici de fapt, acel lucru fiind numarul de proteine ZILNIC necesare.
numarul de proteine zilnic necesare fiind stiut de mine. oricine poate sa l gaseasca pe internet sau prin a intreba un doctor

"Ca tu ori nu stii care e necesarul ori nu stii care-s alimentele care contin si proteine."
stiu si necesarul de proteine zilnic necesar si stiu si care sunt alimentele care contin si proteine.

| sdfsfsdfsdfsdf a răspuns (pentru sdfsfsdfsdfsdf):

Sau*

| AnastasiaK a răspuns (pentru sdfsfsdfsdfsdf):

+ aiba* nu "aibe"
vreun* nu "vre un"
PE care l-as fi spus* nu "care l as fi spus"
+ majuscule la inceput de propozitie

+ ai MULTE semne de punctuatie lipsa
+ semne de punctuatie prost adăugate
+ gerunziu folosit in exces
+ negarea prin prefix a foarte multor cuvinte in loc de folosirea unui alt antonim ceea ce arata un vocabular redus
+ repetare excesiva a cuvantului "ca" exact cum mai vedem si la copiii din clasele 1-4

(astea doar in cele 2 ultime raspunsuri adresate mie, dar greseli sunt si in celelalte)

In afara de a demonstra ca esti un om fara prea multa scoala, nu ai reusit nimic in raspunsurile anterioare. Nu are rost o dezbatere cand singurele argumente pe care esti capabil sa le aduci sunt de tipul "stiu eu". Ca sa DEMONSTREZI ca stii, trebuie sa raspunzi la intrebare. Cand o eviti si scrii mult si prost in schimb, demonstrezi contrariul.

P.S. Adaugarea cuvantului "zilnic" pe care ai pus tu atat de mult (si prost, din nou) accentul nu schimba cu nimic sensul textului. Din partea mea puteai sa raspunzi si cu un necesar saptamanal, lunar, etc...asta daca matematica de clasele primare nu e prea complicata pentru tine.

| pHantom1976 a răspuns (pentru AnastasiaK):

Acum singura lui problema e cum a reusit maimuta aia sa dobandeasca asa muschi))

| pHantom1976 a răspuns (pentru sdfsfsdfsdfsdf):

Limbaj de cotocar, n-am ce-ti zice.

| pHantom1976 a răspuns (pentru pHantom1976):

Coțcar de fapt, iertare pierd neuroni

| sdfsfsdfsdfsdf a răspuns (pentru AnastasiaK):

Chiar sunt un om fara prea multa scoala... din punct de vedere a gramaticii si exprimarii gandurilor. sa fi prost la o materie si la restul sa fi bun nu te face un om fara prea multa scoala, ci doar uman. am fost bun si nu mi au displacut materiile precum geografie, istorie, matematica, tehnologie, fizica etc avand chiar note bune la ele in unele cazuri exceland.
cat despre ganduri. gandurile mele desi sunt, exista, mie imi este greu a le exprima. ele sunt acolo si chiar foarte rationale.
cred ca fiecare om greseste si fiecare om are minusurile si plusurile sale minusul meu este gramatica si exprimarea. sunt dislexic mereu am fost si mereu voi fi m-am confruntat cu aceasta problema chiar de cand eram mic... pana in a 4 nu am stiut sa fac diferenta, confundam t cu d, c cu g si viceversa (nu pentru ca eram lenes sau din lipsa de interes, nu. nu puteam) asta nu face ca ce am zis in principiu sa fie gresit. dand la o parte " "ca" spun in abundenta, folosirea gerunziului la fel in ambundenta, negarea prin prefix a foarte multe cuvinte, semne de punctuatie prost adăugate, MULTE semne de punctuatie lipsa, aiba* nu "aibe" " ca eu intentionat n am folosit majuscule si ca folosesc spatiu in loc sa pun "-" la cuvinte precum "vreun" sau "l as" pentru ca am crezut ca se subintelege tot intentionat nu este neaparat gresit (logic nu este gresit desi practic e; depinde cum vezi si ce vrei sa crezi dar asta nu schimba ce acele lucruri sunt de fapt cum tu de altfel faci intr-un mod abuziv ceea ce ar putea reprezenta un minus de al tau si este de inteles, nimeni nu e perfect).

am reusit ceva in raspusurile anterioare, si astept sa mi arati contrariul prin lucruri care le poti dovedi. in caz ca nu vei face asta acele lucruri raman adevarate si afirmatia ta practic nesemnificativa; chiar si tu ai zis asta. in legatura cu ignoratul/ evitatul, am zis ca poti cauta pe net crezand ca ma crezi/credeti pe cuvant, eu am facut asta deja: pentru un om de sex masculin este necesar in jur de 56 de grame de proteie pe zi pentru ca acesta sa cresca masa musculara ~cum se presupune~ la cimpanzeu nu se stie dar poti sa aproximezi dat fiind ca sunt stramosii nostri si nu suntem ATAT de diferiti after all daca erau extrateresti sau copaci intelegeam.
nu, matematica de clase primare nu este prea complicata pentru mine daca chiar vrei sa stii.

| sdfsfsdfsdfsdf a răspuns (pentru pHantom1976):

Asta sunt, mama altul nu face laughing

| sdfsfsdfsdfsdf a răspuns (pentru sdfsfsdfsdfsdf):

Asa gluma n a vazut neam de neam de neam de om asta cu mama nu altul nu face, am fost luat de val ca nu-mi dau seama.
era sa uit: adaugarea cuvantului "zilnic" pe care am pus eu atat de mult (si destept) accentul schimba sensul textului. de ce il schimba? ca de exemplu daca nu zici zilnic individul ar putea sa manance numarul de proteine dintr o luna sau saptamana intr o singura zi ceea ce face chiar mare si schimba planele ceea ce nu se intampla daca adaugi zilnic in ecuatie.
daca mai apare pe undeva cuvinte care necesita "-" nu eu le pun le pune corectorul #spaceforlife.

| AnastasiaK a răspuns (pentru sdfsfsdfsdfsdf):

Pai dupa ce ai iesit tu, i-o fi frica big grin

| AnastasiaK a răspuns (pentru sdfsfsdfsdfsdf):

Daca nici atata lucru n-ai inteles, eu nu m-am luat de faptul ca folosesti spatiu in loc de cratima, ci de "vre un" scris dezlegat. Cat despre restul, ar trebui sa fiu prea proasta ca sa intru intr-o "dezbatere" cu tine. Cu necesarul de proteine ai dat-o de gard, asa ca idee...rau de tot. Ai cautat pe net si ai cautat prost. Atat iti zic si dupa ignore ca ma doare capul cand citesc ce poti sa debitezi: NU EXISTA un necesar GENERAL! Fiecare are nevoi individuale. Din momentul in care vii cu un numar fix, deja poti sa fii sigur ca ai venit cu un numar PROST. Iar ce ai gasit tu...56g e DEPARTE de ce au nevoie majoritatea barbatilor pentru cresterea in masa musculara.

| sdfsfsdfsdfsdf a răspuns (pentru AnastasiaK):

A draq laughing

| sdfsfsdfsdfsdf a răspuns (pentru AnastasiaK):

De inteles ce pot sa mai zic

| sdfsfsdfsdfsdf a răspuns (pentru sdfsfsdfsdfsdf):

Am incercat, ma dau batut cu tine

| sdfsfsdfsdfsdf a răspuns (pentru sdfsfsdfsdfsdf):

Eu asa am gasit 56 de grame, de unde era sa stiu ca nu e asa

| sdfsfsdfsdfsdf a răspuns (pentru sdfsfsdfsdfsdf):

Totusi, chiar si asa cu toate defaimarile acestea asupra mea.
CUM A AJUNS CIMPANZEU ASA RIPPED NUMAI MANCAND "BANANE"?
exact.

| pHantom1976 a răspuns (pentru sdfsfsdfsdfsdf):

N-ai incercat nimic, te-ai dat batut fara sa iti dai seama inca de la inceput.

| sdfsfsdfsdfsdf a răspuns (pentru pHantom1976):

Posibil sa ai dreptate

| MadalinVoicu98 a răspuns (pentru sdfsfsdfsdfsdf):

Stai linistit ca e suficient si 56 pentru astia cu genetic tare, eu am avut mereu 0.8 g proteina pe kg acu am 85 kg 1.73 si 41 in brat si ma antrenez odata la 2 saptamani si antrenamente de 4 ani fac, Altii nu stiu ce vorbesc si zic ca nu e suficient

| Recenz0r a răspuns:

Din punctul meu de vedere, acestea nu sunt foarte ''delicioase'' si nici foarte ieftine. Poti lua din alta parte daca consideri ca nu te tine buzunarul sa dai atatia bani.