| anonim_4396 a întrebat:

Sunt disperata! Vreau sa ma ingras! Ce trebuie sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Si eu eram disperata sa ma ingras cand aveam doar 14 ani.complexul meu erau picioarele, care erau foarte slabe, prilej ca baietii sa rada de mine. Oricat de tare mi-am dorit sa ma ingras, nu am reusit.Insa anii au trecut, si acum ma bucur ca pot manca cat vreau, la ce ora vreau...pentru ca imi permite siluetawinking
Asa ca, fetelor, nu va grabiti sa va ingrasati de la o varsta frageda. Aveti tot timpul din lumehappy

61 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am 13 ani. 45 de kg.si 154 inaltime.si vreau sa ma ingras putin.mananc foarte mult si nimicstraight face

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu sunt in ceeasi situatie
am 1 52 si doar 35 kg hellp! 11

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu sunt foarte slaba.De trei luni urmez un tratament.intr-un pahar pui iaurt si o lingurita de polen timp de 3-6 luni, luandu-l in fiecare dimineata inainte de masa.Nu stiu daca va da roade dar eu tot incerc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aproape ca am ameteli din cauza ca sunt prea slaba.Am 1. 60 si 40 de kg. mi-e frica sa nu ajung anorexica.Va rog daca ma puteti ajuta cu un sfat!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu sunt slaba am 14 ani 1, 68 si 45 kg am tot incercat sa ma ingras dar fara nici nu rezultat asa ca am ajuns la concluzia ca trebuie sa te simti bine in pielea ta oricum ai fi slaba sau grasawinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu nu treceam de 50kg, am plecat in Italia, acolo mancam ciocolata cu lapte si biscuiti dimineata, la 12-13 pasta cu rosii sau cu conserva de peste(sau cu ce va place) felul 2 cartofi prajiti cu peste sau cu omleta de oua, pe la 15-16 biscuiti sau orice gaseam, 19paste si nu lipseau cartofi prajiti niciodata si oua sau peste dupa aceea mancam o inghetata(ingrasa foarte mult lasagne cu carne si pizza)m-am ingrasat 10 kg in 2-3 luni, acum am 1, 68si 60kg

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mananca cat mai diversificat! eu mananc multa paine, multe fructe, legume care sunt f sanatoase, oua multe, lactate. Nu trebuie sa mananci grasimi ca sa te ingrasi sau fast-food`uri... aveam si eu o problema! dar de vreo 3-4 luni m-am tinut de mancare klumea...si m-am ingrasat in 3 luni 5 kg. exact cat mi-am dorit! acum vreau sa-mi pastrez greutatea! asa ca mananca mult si sigur vei lua in greutate. daca nu, inseamna ca trebuie sa mergi la un doctor! bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mananca cat de multa paine si banane

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deci sa fim seriosi! e mai bine sa fim slabe decat grase...eu is slaba am 44 d kg si am 15 ani. iar sora mea are vreo 70-80 de kg si 19 ani.si eu vreau sa ma ingras da.nu se poate! iar sora mea isi doreste foarte mult sa ajunga ca mine slaba si fara celuluita. acum` depinde si de organism. ea in loc sa slabeasca mai tare se ingrasa.astea suntem! si baietilor le plac mai mult fetele slabe fara celulita.iti spun din propia experineta.chiar daca is slaba baietii tot la mine trag si nu la fetele mai grase.de ex:eu si cu o fata de la mine din clasa suntem frumoase.nu ma laud. da asta ne-a spus toti colegii nostri.eu is slaba iar celalalta fata e putin mai plinuta.si toti baietii se uita la mine si nu la ea.chiar daca e draguta.in plus acum` am inceput liceul si nu cunostam p nimeni din sc.si asa cand stateam p hol vine baietii la mine ma baga in seama iar p ea nu! deci silueta e de vina! e bine asa cum esti. sper ca te-am ajutatbig grin. papa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu sunt disperata si vreau sa ma ingras... Dar eu am la 24 ani 1. 60 si 40 kg. Spuneti va rog ce as putea sa fac ca sa ma ingras mai repede! multumesc tuturor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vreau sa ma ingras si nu pun nimic pe mine am 170 m 48 kg mananc f mult dar degeaba mai ales seara am si ulcer la stomac va multumesc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am auzit ca daca mananci 4 albusuri de ou si ink 2 oua cu totu galbenus te ingrasi 3 kg la 2 saptamani ...sincer si eu vreau sa ma ingras da nu stiu daca s aincerc sau nu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lasa te de fumat.
happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vreau sa ma ingras dar nu pot am 15 ani si am 35 kg ce vitamine pot lua

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu as vrea sa ma ingras dar din pacate nu reusesc... daca aflii ceva zi-ne si noua.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt disperata vreau sa ma ingras 5 kg doar atat dar de cand ma stiu asa am fost mereu nu pun nici un kg in plus
cum sa fac
¨-

| deiutza_9183 a răspuns:

Si eu is in aceiasi situatie ca tine vreau sa ma ingras dar nu pot asa ca iti sugerez sa nu faci nimic stai asa tot o data si o data te vei ingrasa

| Loyd06 a răspuns:

Incearca sa-ti faci un program stric de mese si gustari. Micul dejun este obligatoriu! Gustarile sa fie bine incarcate caloric si nutritiv. Sportul este necesar pentru a pune kilogramele uniform pe corp. Si nu exagera cu dulciurile!

| yael a răspuns:

Maxim am avut 50de chile... undeva pe la vr 17 ani
mereu am fost slaba...si sor'mea ma invidiaza pentru ca ea e mai grasutza
momentan am 48 de kile la 1 m 71 si ma simt f bine asa
nu vreau sa ma ingras dar nici sa slabesc.imi place cum sunt desi unii zic k sunt prea slaba

| Mmorrreee a răspuns:

Dimineata la prima ora : cartofi prajiti, cu 2 oua ochi, si sunculita cat cuprinde. In timpul mesei bea cat poti ciocolata calda.
La 9 (la ceai) iar bea ceai cald cat poti de mult acompaniat de prajituri cu ciocolata, frisca si alte bunatati.
La 12-13 la pranz, ciorba de vacuta, burta, perisoare neaparat cu smantana, felul 2 o fripturica buna de porculet cu o farfurie de cartofi prajiti(in ulei sau untura) si asezonati cu maioneza. La desert capsuni cu smantana si cu mult zahar.
La 15-16 (five o'clook) ciocolata calda sau ceai cald cu prajituri cu crema.
La cina 19-20 carnaciori cu cartofi prajiti (sau piure cu unt si lapte), mamaliga cu branza si smantana si merge si o supita(ca sa impinga carnaciorii). O berica, doua bine venite...
la 21-22 inainte de a urca in pat ciocolata calda sau ceai indulcit cu zahar, o prajitura.
Intre mese foarte recomandate chips-uri de cartofi, alune prajite, banane, si alte dulciuri ajutatoare.
Succes sigur. Castigati 2 kg pe zi si la sfarsitul saptamanii veti fi cu minim 6 kg mai "suplu".

| angel34love a răspuns:

Sa stiti ca sa fii slaba poate fi un dezavantaj foarte mare. Hainele stau ca pe umeras, pantalonii stau fara forma etc. Pe langa asta, daca esti subponderala in adolescenta, o sa ai probleme medicale la maturitate. Vi-o spun din proprie experienta asta... mereu am fost slaba si din cauza asta nimic din organismul meu nu merge bine. M-am mai ingrasat calculandu-mi o dieta cu nuci si multe calorii sanatoase (nu fast food sau tot felul de grasimi). Inca tot sub greutate am ramas dar nu mult. Doctorul meu mi-a spus ca daca nu ma pun serios pe treaba acum, la maturitate imi garanteaza 100% infertilitatea si nu numai. Deci morala era ca sa fi slab nu aduce avantaje. Este trist cand aud pe toata lumea: "Sunt la dieta de slabit bla bla...". Numai daca esti obez atunci trebuie sa mai slabesti dar daca ai o greutate rezonabila nu incerca sa te scapi de ea.

| crevetzel a răspuns:

Uite care e chestia, o sa te ingrasi la timpul tau, nu stiu ce varsta ai si de aceia zic ca poate esti in crestere si toate ''stocurile tale'' contribuie pentru asta...si in legatura cu celelalte raspunsuri, sunteti inca tineri(14-17) si este normal, parerea mea

| cristeagelu a răspuns:

Si eu am fost in aceiasi situatie ca tine cind eram tinar vroiam sa ma ingras dar nu se iontimpla desi mincam bine bine asa ca iti sugerez sa nu faci nimic stai asa tot o data si o data te vei ingrasa si o sa-ti para rau ca de fapt duci cu tine surplusul de greutate. Aveam 53Kg pina la virsta de 40 de ani si acum ajuns acum la 97. Ce n-as da eu sa revin la 40. Sunt sigur ca nu ma crezi. Asa eram si eu neincrezator dar am patit-o pe pielea mea.Fii fericita asa cum esti si ai grija mai bine sa te mentii asa decit sa te ingrasi.Si fiica mea gindea ca tine la virsta ta a inteles si chiar este fericita asa slaba.

| deaconuruxandra a răspuns:

Si eu as vrea sa ma ingraj.sunt foarte slaba.la 1.65m am doar 35 kg.adica lucrul asta mia afectat o relatie.nu am stat ca baiatul respectiv dar am tinut leg prin tel si la jkl.imi zicea mereu ca nu arat bine.eu il iubeam si il iubesc frt mult dar n-am nicio jansa ca el.asta e.bafta oricum!

| vhns a răspuns:

Si eu vreau sa ma ingras, am13 ani si in jur de 40 de kg, vreau sa pun minim 10 kg pe mine...sa stiti ca mananc bine. dar nu se pune carnea pe mine

| Maria_Iulia_1989 a răspuns:

Pentru inceput ma numesc Iulia, am 50 de kg, 1, 67m.
Acum o luna si eu cautam fel de fel de ideii sa ma ingras, aveam 45 de kg, si eram foarte slaba. Desi unii spuneau ca arat bine, ca o sa mi para rau daca ma ingras, ca multe ar da sa slabeasca si fel de fel de aberatii, eu stiu cum aratam in sutien ca mi se vedeau coastele, si oasele etc.deci va inteleg.
Nu va panicati! Stiu ca mancati mult fara sa va ingrasati, si stiu ca alegeti sa mancati nesanatos doar pentru ca va ganditi ca o sa va ingrasati mai repede.
Ce am facut eu sa ma ingras? Dimineata pe stomacul gol am baut o gura de ulei de masline, apoi sucul de la o portocala stoarsa(nu eram obisnuita sa mananc dimineata), apoi dupa vreo ora doua o felie de paine prajita cu unt si gem si un pahar de lapte.Asta bineinteles se intampla de la 8 pana la 10.La ora 12 o lamaie stoarsa, sau portocala, sau grepfruit.La pranz fel 1 si/sau2.(nu ma fortam niciodata sa mananc daca nu imi trebuia)apoi dormeam o ora, sau stateam linistita la Tv, sau ma uitam la un film, sau citeam depinde, ideea e ca statea linistita. Apoi pana la 6, 7 inghetata, sau fructe, sau cipsuri, sau ceva dulce, la 6, 7 fie carne prajita cu cartofi, fie macaroane cu branza, fie paine unsa.Se intampla uneori saimi fie foame dupa 8 si mananc.M-am obisnuit sa am 3 mese obligatorii pe zi, iar daca se intampla sa mananc si intre mese bravo mie.Mentionez ca fumez, si fac si sport, ma mai apuca acum ca e vara, cand stau la plaja sa fac abdomene, sau genoflexiuni, sau mai stiu eu ce.
Deci sfatul meu pe scurt, este 3 mese la ore regulate, sucuri naturale cat mai acide, stiu aca veti impreisa ca lamaia slabeste, dar uite pe mine m a stimuleaza sa mananc, apa cat mai multa, si sport. Daca vreti sa va ingrasati faceti-o cu cap, nimeni nu vrea celulita, si inca ceva exista oameni slabi cu burta, si nu cred ca v -ati dori o burta mare si perinite deasupra a doua scobitori. Mare grija cu ingrasarea, grasimea nu se pune niciodata acolo unde vrem adica pe fund.

| flake a răspuns:

Am 14 ani si 1, 86 si 56 kg ce sa fac ca sa mai pun pe mine?

| Simonik_Simo_1986 a răspuns:

Buna am 25de ani 1, 72si 50kg, si vreau sa ma angras.am luat vitamine dar fara nici un rezultat.va rog ajutati-ma vreau sa pun vreo 10kg k sunt slaba si nu ma mai suport asa

| laviniutza09 a răspuns:

Si eu am 16 ani imediat 17 si am 39-40 kg si nu mai vreau sa fiu slaba ma urasc...sunt chiar foarte slaba
si toata scoala se uita la mine ca la niste masini straine si rad
si ma simt naspa...as vrea si eu sa ma ingras macar 15 kg

| didi_4187 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie am 13 ani si am 40 kg... sunt foarte slaba manank de 4-5 ori pe zi si tot asa sunt. nu stiu ce sa mai facwinking...