| andrada2693 a întrebat:

Vreau sa ma ingras... ce trebuie sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| campanario a răspuns:

Salut. Pai, simplu, mannaci mancare de la fast food, sau iti faci sandwichuri cu ce vrei, savureaza'le, si bea apa cu gaz. Eu doar asa am putut sa ma ingras putin. Insa nu te sfatuiesc! Si de asemenea, nu te sfatuiesc sa iei proteine, pentru ca arunci banii degeaba, nu te ingrasi happy. Cu mancare sanatoasa, adica sa mananc toate categoriile de alimente, nu am reusit sincera sa fiu. Nici acum nu sunt grasa, din contra, insa aa fost o perioada in care dormeam mult, si mancam uscaturi ( chipsuri, cartofi prajiti si din astea ). Insa, orice dieta nesanatoasa are urmarile ei.Sa stii ca daca te ingrasi, nu pui unde vrei, eu am pus tot la burtica, nu la sani, nu la picioare, nu la fund. Depinde de structura fiecaruia. Si ca sa iti dau o idee, cum sa faci sa te ingrasi, e sa mananci ce vrei! ce iti cade bine, si du-te la o sala happy, alterneaza mancarea copioasa cu sportul. Rezultatul o sa fie bun. insa daca ai o structura corporala mai slabuta, atunci nu are rost sa te chinuiesti, eu cum am spus mai sus, m-am ingrasat unde nu trebuia, si crede'ma ca ar fi vrut sa am doua picioare nu doua betze... insa asta e, ce sa'i facem. Cine ne place ne place asa cum suntem. Pupici

4 răspunsuri:
| campanario a răspuns:

@ deea - Am incercat si cu nutritionisti, si nu a mers, si cu analize si ghici ce! Complet sanatoasa. Am arderile accelerate atata tot, si crede'ma ca nu am murit din cauza sandwichurilor. Pizza mancam mai rar. Eu mi-am zis opinia doar. Si nu o zic pentru stupidul care mi l'ai dat, ca nu ma intereseaza calificativele astea. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gresit. Cu fast-food iti omori ficatii. Ar trebui sa incepi cu niste analize, daca ai mai incercat sa te ingrasi si n-ai putut. Poti avea ardeile prea rapide si de aceea nu te poti ingrasa. In cazu asta, n-ai ce face, asa esti tu. Daca nu ai arderi rapide, te poti ingrasa mancand putin mai mult decat mananci de obicei, mult somn si putin efort. Oricum poti merge la un nutritionist care iti va explica ce e bine sa mananci si ce nu pentru a te ingrasa.

Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aici nu e vorba de tine. e vorba de andrada2693 :-d asa ca don't tell anyone

| j a răspuns:

Sa mananci