| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa ma ingras cat mai repede, ce trebuie sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
26 răspunsuri:
| gabimaris a răspuns:

Care sa fie motivatia ta? Cel mai des aud lume care vrea sa slabeasca! Asa ca indiferent ce dieta vrei sa urmezi ca sa te ingrasi gandeste-te bine sa nu cumva sa intri si tu in curand in categoria celor care cauta diete de slabit!

| Georgyana98 a răspuns:

Chiar daca pare greu de realizat, deocamdata acesta este cea mai buna alternativa. Trebuie sa mananci cat mai multe mese pe zi, cinci sau mai mult de-atat. Bea multe lichide care sunt bogate in calorii (suc, lapte, milkshake). Mananca legume, orez, paste fainoase, cartofi, morcovi si dovleac. La care adauga iaurt, sosuri, smantana. Mananca paine cu seminte. Un plus de 1000Kj in meniul zilnic, inseamna aproximativ un kilogram pe saptamana

Http://www.dietetik.ro/articole/1157/afla-si-tu-cum-poti-sa-te-ingrasi.html

sper ca ti-am fost de folos:)

ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

Greu de dat un sfat in domeniul asta. Tot ceea ce pot sa spun este ca nici de slabit, dar nici de ingrasat, nu trebuie sa sari peste anumite etape. Graba poate aduce neplaceri.

| Zâmbărici a răspuns:

Ei da vrei sa te ingrasi, mai asteapta si tu ca o sa te ingrasi mai incolo, nu acum, continua cu o alimentatie cu vitamine, fibre...si alte chestii, numai sa nu renunti la fructe cum a zis cea de dinaintea mea anitzoka...eu cred ca nu te ingrasi pentru ca ai arderile foarte puternice...parerea mea

Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Manca mult, mai ales seara.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu mananc si seara si mananc si paine si mananc si mult si tot nimic nu fac thinking ajutati-ma fratilorlaughing ca is slab am 15-16 ani si am vreo 56-57 de kg e normal? VREAU SA FIU OLEAK MAI VOINIC!laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

laughinglaughinglaughingscuza-ma ca rad, dar multi oameni vor sa slabeasca...cat de slaba esti de vrei sa te ingrasi? si eu sunt slaba mai slaba decat crezi, dar sunt inalta si nu se mai obesrva acest lucru. Peste cativa ani o sa vrei sa slabesti sa sa ajungi din nou la cum esti acum ...mai gandeste-te!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu sunt slabalaughing. Am 14 ani si am 46 de kg.straight facelaughing. Nici eu nu stiu ce sa mai fac sa ma ingras.Si mananc destul de mult dar degeabastraight face

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Io am 14 ani si am 37 de kg.tongue laughing, ce sa fac? Mananc mult, dar nu ma ingras. sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu vreau sa ma ingras, am 19 ani si 51 de kg, la 16 ani am avut 65 de kg, dar am slabit si vreau sa ma ingras macar 6 kg, ce sa fac?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mergi la sala, se poate sa te ingrasi. Asta fac si eu. Eu am 1. 76 si 56 de kilograme. De cateva zile fac sala pentru dezvoltarea musculaturii si asta da si pofta de mancare. Si in plus, daca iei si ceva vitamine sa mai ajuti organismul si mai bine. Bafta...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

SI eu ma duc la sala de 4 zile si as vrea sa mai iau in greutate.Eu m-am gandit sa iau niste VITAMINE SAU PROTEINE

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vreau si eu sa ma ingras am 1, 67m si 47 kg.va rog ajutati- ma si pe mine.ma simt f.compexata. nu am nevoie de raspunsuri ca:asteapta.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai...
Faza cu "Sa mananci multa ciocolata prajituri si mai stiu eu ce nu`i buna"
1.Pentru ca pui foarte multa celulita
2.Nu te ajuta cu nimic
Te ajut eu
Dimineata inainte de masa mananci 3. 4 banane, iar apoi...mancare
Seara 3 kiwi.
Asta`i tot o sa ai o pofta de mancare nemaipomenita
Crede`ma eu m-am ingrasat cu 4 kg in aprox 2 saptamanihappy. Sper sa te ajute...Eu acum nu mai pot face asta.deoarece stomacul meu nu imi permite s amai mananc banane.nu stiu de ce dar nu mai pot.
Pwpici!; x

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cea mai buna metoda este sa mananci tot ce vrei fara nici o retineri si sa mananci mult noapte...
sper sa te ajute:*happy

| Ys a răspuns:

Pai... un sfat dar nu stiu cat de folositor o sa fie
dar macar zic:sa mananci mult si ma refer la ciokolata, prajituri, carne, paine mancar dinasta si sa nu mananci frukte. Dar asa este corpul tau o sa te ingrasi mai tarziu pe ma liceu cred.Asa mea zis cineva ca era si ea slaba si voia sa se ingrase si manca mult da mult dar degeaba k nu se ingrasa...si cand a ajuns la liceu a inceput sa se ingrase...

| brokeangell a răspuns:

Pai ar trebui sa manancii de 6-7 ori pe zi in cantitati mai mari insa sa faci si spot daca vrei un corp frumos si sa mananci si fructe si legume nu numai prosti

| .... a răspuns:

Dupa fiecare masa manca banane si bea cat mai multe sucuri naturale(pentru ca contin multe vitamine si mai ales dupa ce manaci se depune sigur pe tine)... dar nu exagera ca mai trz sa regreti!

| Ja_Rule a răspuns:

Mananca mult, mult si mananca si seara, consuma multi carbohidrati si dormi mult, mult big grin ...si o sa vezi ca te umfli de nu stii cum sa dai jos kg-lele laughing

| DekarSinBoys a răspuns:

6 mese principale pe zi si in 2 luni ar trebui sa rezolvi problema

| monyta a răspuns:

Trebuie sa mananci ceva sanatos .....si sa mananci ceva ce sa-ti placa.

| alexdumas a răspuns:

Vreau sa ma ingras ce trebuie sa fac am luat nu stiu cate vitamine si nimic am 16 ani si 64 de kile si vreau sa mai pun vreo 5 si nici cum nu potsad

| Ceancastar a răspuns:

In primul rand, trebuie sa nu faci mult spot, sportul slabeste.In al doilea rand, trebuie sa mananci 5 portii sau mai mult de mancare pe zi.De exemplu:paine,cartofi, branza, tocana, mere, banane, ceapa, etc.Trebuie sa mananci multa paie find ca painea contine multa coca si coca din cate stiu ingrasa asa m-am ingrasat si eu. Bafta succes si respecta ce am zis eu in minim o luna vezi diferenta.