| diuuu a întrebat:

Sunt foarte racita si azi mi s-a infundat urechea dreapta, dintr-o data! Problema este ca ma doare ingrozitorrrrsad ce as putea face ca sa-si revina?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Ceai din flori de soc pentru raceala. Uleiurile eterice continute in aceste flori au actiune dezinflamatoare si expectoranta. O supa fierbinte ne face bine cand suntem raciti.(reduce mobilitatea anumitor globule albe din sange, care sunt responsabile pentru unele simptome ale racelii, cum ar fi inflamarea mucoaselor). Pentru ureche se poate incerca saculet cu ceapa (sau cu sare). "Taiati ceapa marunt, apoi infasurati-o intr-o panza si striviti-o, pana cand lasa zeama. Puneti saculetul pentru doua-trei ore pe urechea bolnava.(sucul umezeste panza nu trebuie sa ajunga in ureche!) Daca pungulita va fi incalzita putin, efectul va fi si mai puternic". (sarea se incalzeste pana la limita suportbilului si trebuie avut grija sa nu arda!)

| GiuliaTamas a răspuns:

Buna dar nu inteleg aceasta e o problema de sanatate aici toti te pot pacali sa iti bagi ceva in ureche chiar si pe site scrie "Atentie! Problemele de natura medicala sunt probleme serioase care necesita asistenta/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativa si in nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare va recomandam sa apelati la personal medical specializat atat pentru diagnosticare, cat si pentru tratament." eu zic sa te duci la doctor...

| CelMaiBlogger a răspuns:

Am patit-o si eu.Ca sa-ti revii trebuie sa scapi de raceala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Inghite sau starnuta.Asa scapi ca si eu am patit.

| diuuu explică:

As vrea sa ma duc la doctor, dar nu sunt la mine in oras!crying am inghitit, dar nu functioneaza, iar de stranutat nu pot asa numaisad