| GabrielaGăbiţa a întrebat:

Sunt însărcinată cu gemenii am aflat de curând, sunt foarte fericită că voi avea gemenii dar am avut mici sângerări e normal sa am sângerări în timpul sarcinii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Asta e o întrebare la care îți raspund medicul la un control, nu orice neică de pe net.

| ioana748 a răspuns:

Da, se mai intampla. Insa trebuie sa mergeți la un control.
Nu este normal dar nici foarte grav nu poate fi.
Nu amanati vizita la medicul obstetrician.

| Ancadorinapascale1993 a răspuns:

Mergi la ginecolog sa te țina in evidenta. Daca ai unul deja, incearca sa tii legatura cu el in permanența. Sa ii spui tot, cum te simți, despre sangerari etc. E tare important. Nu vreau sa te sperii dar sunt periculoase sangerarile acum la inceput de sarcina.
Eu am 2 dar nu am pațit niciodata. Sanatate!