| madallina1970 a întrebat:

Sunt operata de ulcer perforat anul acesta in iulie si vreau sa stiu dupa cat timp de la operatie am voie sa raman insarcinata.Mentionez ca am 39 de ani.VA multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

La 6 luni de la operatie e bine sa te duci atat la chirurgul care te-a operat cat si la ginecolog si sa intrebi. In mod normal la 6-8 luni de la operatie ai putea sa incerci sa ramai insarcinata, dar tinand cont de varsta inaintat (pentru sarcina), s-ar putea sa ai contraindicatii suplimentare.

3 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Numai un medic iti poate spune asta cu certitudine, noi putem doar sa ne dam cu parerea.

| EUSIATIT a răspuns:

Sincer mi as dori sa te ajut dar nu pot pentru ca ai avut pb destul de mari din cite inteleg si apoi scuze ai o virsta si trebuie sa ai o permanenta legatura ci medicul tau inti urez sanatate si sa ti dea domnul un bebe cum iti diresti sanatos te pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu v-am mai scris pentru intrebarea asta.