| EUSUNTDAC a întrebat:

Vi se pare normal ca o peraoana care a fost operata de ulcer perforat sa varuiasca in camera copilului 6 ore cât timp e la şcoala, pot fi probleme.
In plus pe acea persoana a duruto burta. In acea zi si ziua urmatoare, e grav
p.s. Nu eu am ulcer perforat ( tata )

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MariaMary122333 a răspuns:

Buna!
Tatal meu nu a avut ulcer si nici nu are, dar in fiecare toamna il doare foarte tare stomacul. De ce? Explicatia: din cauza schimbarii de vreme si de la rosii/ lamaii pentru ca au un acid puternic.
Lasand asta la o parte problema tatalui lau nu pot sa spun ca e simpla. Ca sa nu exista complicatii zii sa se duca la un doctor cat mai repede.
Pana mergeti la doctor spune-i sa-si puna o punga cu gheata ca sa nu existe complicatii.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca il doare, trebuie sa mearga la doctor, sa vada daca e totul bine. Dupa o astfel de operatie nu mai trebuie facut efort, cel putin o perioada