| Simonaa5 a întrebat:

Sunt perfect sanatoasa

Cand m-am nascut doctorul i-a spus mamei ca nu sunt un copil sanatos si ca o sa am nevoie de carut si multe din astea. Doctorul a ajuns la aceasta concluzie deoarece m-am nascut la 6 luni cu 2kg 200. Cand m-am mai marit si a venit vremea sa ma duca sa ma consulte doctorul si asistentele se asteptau sa fiu in scaun cu rotile, eu eram catarata pe un gard oh go on

Va dati seama ce doctor bun era

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DrViorel a răspuns:

Stai linistita tu esti norocoasa, au fost cazuri la care ama vut parte care ma certam cu oameni peste gradul meu, la vremea acea, deoarece vroiau sa faca operatii grave care nu trebuiau, altii au fost norocosi altii au decedat,, din vina Domnului" nu din prostia doctorilor care dadeau mita sa ajunga la birou si erau mai bata decat asistentii... deci esti norocoasa, fi fericita si multumeste-i lui Dumnezeu ca nu a avut dreptate doctorul. O zi buna!

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E posibil ca tie sa ti se fi intamplat o minune. Ce ma socheaza pe mine este ca in loc sa fi fericita si recunoscatoare pentru aceasta minune, tu esti plina de rautate si resentimente. Nu uita ca o minune pe care dovedesti ca n-o meriti poate intr-o zi sa dispara.

| anad a răspuns:

Si atunci si acum sunt doctori si doctori. Unii foarte bine pregatiti si altii doar cu diploma sau faima. Totusi, organismul uman este foarte complex si bolile si tratamentul se manifesta diferit la fiecare individ. Nici chiar cel mai invatat dintre doctori nu va putea sti totul niciodata.(mama si fratele meu au fost bolnavide inima si cancer si, sincer, i-au tratat doctori -oameni minunati-care au facut tot ce se putea face si chiar nu au luat bani!)Ai avut si ai noroc de sanatate si asta e lucru cel mai important.

| m4them4tic a răspuns:

Cunosc un caz asemanator, mai exact matusa mea(care are o varsta apropiata de-a mea). Cand a fost nascuta, medicii nu ii dadeau nicio sansa(a fost nascuta inainte de termen), dar a ajuns astazi.la varsta de 22 de ani si e sanatoasa si toate cele. Tin sa mentionez ca pe vremea aia('88), mama ei, adica bunicamea, a fost oarecum obligata sa umble prin toate spitatele, sa cheltuie extrem de multi bani pentru icompetenta unor medici care nu aveau nicio idee ce se intampla, toti credeau ca are altceva si niciunul nu ii dadea sanse.

| Simonaa5 explică:

"brigaela"-asta ai priceput tu din asta, asta e parerea tawinking

nu prea ai inteles bine