| anonim_4396 a întrebat:

Sunt putin cam ingrijorata acum cam 3 luni am avut o tentativa de act sexual, spun tentativa pentru ca dupa ce am inceput el mi-a spus ca nu are prezervativ si am zis asa NU, si ne-am oprit.
stiu ca si lichidul preejaculator contine spermatozoizi si imi este teama de o posibila sarcina deci sunt inca virgina dar am inteles ca nu conteaza acest lucru, daca spermatozoizii patrund in vagin pot ramane insarcinata.
menstruatia nu o am regulata dar luna aceasta m.am speriat a intarziat cam 4 zile si mi.am facut un test de sarcina care a iesit negativ.
am numai prostii in cap ma tot uit in oglinda si mi se pare ca am burtica cam mare dar cred ca e doar in mintea mea creata,

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sansele ca tu sa ramai insarcinata in urma unui act sexual fara ejaculare in interiorul vaginului sunt de 1%. Trebuie neaparat sa te protejezi in doua cazuri, atunci cand faci sex cu un baiat neexperimentat (poate ejacula precoce si poti ramane insarcinata) sau atunci cand faci sex cu un baiat al carui trecut sexual nu il cunosti si nu ai incredere totala in el. De la o tentativa de sex, nu prea ai cum sa ramai insarcinata, indiferent unde a avut loc ejacularea (exceptand interiorul vaginului, dar asta e imposibil din moment ce spui ca esti inca virgina). Sanse exista intotdeauna dar sunt infime, nu cred ca ai de ce sa-ti faci griji.

10 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Exact,cum spui tu totul este in mintea ta creata! Dupa 3 luni iti mai faci probleme.

| stlucian a răspuns:

Psihologic esti insarcinata! Practic NU!

| stlucian a răspuns:

Mintea ta creata? Sa sti ca inteligenta oamenilor(cel putin asa spun specialistii se masoara dupa numarul de circumvoliutiuni ala creierului/... creata)
Deci mai ai o minte creata?

| Aphrodytha a răspuns (pentru stlucian):

Poate ca pare stupid totul. si ea o realizeaza. dar banuiesc ca este speriata. atata tot si de aia isi imagineaza. cut her some slack. dude.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Ce virgina sa mai fii, nu mai esti nicio virgina femeie!
Daca ti-a venit menstruatia, nu ai de sa-ti faci probleme, nu esti insarcinata!
Data viitoare ai grija si foloseste prezervativul!
Te pup!

| ReusxD a răspuns:

Dacă ţi-a venit menstruaţia, nu ai motive de îngrijorare.

| FastAndFurious a răspuns:

Chiar ca ai numai prostii in cap acum.
Esti virgina, test negativ si te mai temi?
Ai grija doar pentru viitor.

| guardian18angel a răspuns:

In mare parte sansele sunt slabute, dar exista pe-acolo, insa daca totul decurge normal cu ciclul tau menstrual, nu prea ai de ce sa-ti faci griji.

Singura chestie pe care s-o faci e sa ai si tu grija data viitoare happy atata tot... sexul e fain, dar nu merita sa ramai cu responsabilitati prea mari dupa...

| չﻨгﻪรէﻨĸ a răspuns:

Deci pana la urma ti-a venit menstruatia? Daca da, nu ai de ce sa te sperii.

| Aphrodytha a răspuns:

Daca ai facut test de sarcina dupa 3 luni tu ce zici esti?big grin Esti doar paranoica si este si normal, de teama de a nu fi insarcinata sa afle parintii si etc, mai fa inca un test sa fi sigura si linistita cu tine happy