| king5151 a întrebat:

Sunt sanse sa fii negativ si sa iesi pozitiv la un test COVID? De exemplu daca eu nu am simptome si ma simt ok pot iesi pozitiv? De asta imi este frica

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Fără simptome? Nu. Te sperii in zadar, n-ai nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o sansa mica sub 15%

| 19flo79 a răspuns:

Exista teste care pot da rezultat gresit.
Fals pozitiv sau fals negativ...
Dar is destul de rare. Faci de doua ori testul si esti mai aproape de adevar happy

| Ka0ru a răspuns:

E mult mai probabil sa ai un fals negativ decat un fals pozitiv pentru ca testul reactioneaza la cea mai mica cantitate de virus daca il faci cum trebuie, deci daca faci doua teste rapide si ies ambele pozitive sau macar unul din ele, mergi si faci un pcr.