Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Sunt sigura ca am HPV dar nu stiu ce trebuie facut mai departe. Prietenul meu, dupa ce i-am spus ca am observat o modificare in zona mea genitala (un neg genital cu o textura ciudata), a fost la control si a fost depistat cu HPV de catre medicul de familie. Intrebarea mea este urmatoarea:
Eu avand deja simptomele si stiind ca am si acest virus, la ce trebuie sa ma programez prima data? Testul papanicolau este indeajuns? Sau este nevoie si de test HPV?
Am 20 de ani, viata sexuala inceputa de 2, iar din luna decembrie 2019 un alt partener sexual

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| zilog a răspuns:

Trece faci perfuzie cu argint coloidal ionic timp de 5 ani cate 1 perfuzie pe zi si gata scapi

| Denisa0954 a răspuns:

Pentru inceput mergi la ginecolog si te va îndruma el pe mai departe