| Siracuzia a întrebat:

Sunt slaba si nu am pofta de mancare aproape deloc. Ce sa fac sa ma mai ingras?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Incearca cu vitamina c iti da pofta de mancare

| microsedd a răspuns:

Poti sa faci un sport, sa suplimentezi dieta cu fructe si legume crude si sa mergi la medic sa iti faci ceva analize ca sa nu fie de alta natura aceasta lipsa a poftei de mancare, ca de exemplu ceva dereglari hormonale.

| push2gl a răspuns:

Ia niste vitamine

| dudutm a răspuns:

Pentru inceput fa un sport. Daca tot nu ai pofta incearca cu niste vitamine...

| ioanaabt a răspuns:

Vitaminele nu au puterea sa fac ceea ce fac fructele si legumele proaspete. Decat deloc, ai putea sa incerci sa faci cateva vitamine injectabile ( Gluconat de calciu si magneziu), dar in special trebuia sa mananci cat mai multe fructe, sa consumi lactate foarte multe. Spre exemplu, la micul dejun incearca ca mananci o portocala, o banana, un mar ceva. micul dejun este cea mai importanta masa si de aceea nu trebuie sa sari peste; iti asigura energia pe intreaga zi. Daca chiar nu se pune nimic pe tine, cred ca este cazul sa mergi la un medic si el iti va da un regim ceva.nu stiu ce sa zic.

| Ionut01 a răspuns:

Pai in primul rand ar trebui sa te duci la doctor iar acesta o sa-ti dea niste pastile care iti reda pofta de mancare
si sa mananci dupa 7 noaptea adica inainte sa te culci pentru ca nu mai faci miscare
succes!

| Puiu_3680 a răspuns:

Ar trebui sa mananci mai mult, iar pofta de mancare cred ca se datoreaza unor probleme periodice, se stie la ce ma refer.

| coolgirl_1217 a răspuns:

Ai putea sa ie niste vitamine, sa practici un sport...ai putea sa o intrebi pe mama ta si sa mergi la un doctor careti poate da mai multe sfaturiwinking