| AvalohAlyn a întrebat:

Suplimentul pe baza de Omega 3, Bio Pure Max de la Agetis, este bun? A mai luat cineva? A ajutat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| TamplaruAnisoara a răspuns:

Omega 3 se găsește in semintle de in, in ulei din semințe de in si in alte semințe si nuci. De ce nu consumi astfel de alimente in locul medicamentelor care conțin E-uri.Reacțiile adverse ale E-urilor sunt mai greu de suportat decât însăși problemele de sănătate pe care le ai.Schimba drumul spre farmacie cu cel spre Magazinul naturist.Procura-ti cărți despre tratamente naturiste. La medic se merge doar in cazuri de urgenta.

| AvalohAlyn explică (pentru TamplaruAnisoara):

Uleiul de peste adică Omega 3 din farmacii nu conțin E-uri, ci doar Omega 3 adică acizii grași și uleiului de peste și vitamina E.Nu îmi plac semințele alea.