| MosCraciun a întrebat:

Tata-l meu are tumoare pulmonara dreapta si insuficienta respiratorie.
Si de la un timp a inceput sa nu mai manance nimic, bea doar apa.
Este posibil sa moara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi bine sa chemati doctorul sa-i puna o sonda, o sa apara blocajul renal in cateva zile, daca deja nu i s-au blocat rinichii pana acum. Daca in 2 zile nu face pipi, trebuie pusa sonda.In momentul asta ajutorul vostru este cel mai important, nu-l obositi si trebuie medicat pentru a evita durerile.In stadiul in care este mancarea nu-l ajuta la nimic, din contra, o sa-i faca rau.Asta e tot ce se poate face, imi pare rau.

8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| gabriela a răspuns:

Este o boala foarte grea, din nefericire. Ce poti face tu si cei din jurul lui este sa faceti tot ce e posibil sa simta ca sunteti alaturi de el. Este cu siguranta sub supraveghere medicala, ca orice bolnav cu tumoare, dar daca s-a agravat...nu mananca, trebuie apelat la medicul lui.

| danaalexa a răspuns:

Ar fi bine sa manance pentru ca lipsa de mancare face si mai rau in orice caz de obicei tumoriile pulmonare cu insuficienta respiratorie in cazul in care tumoarea creste da e posibil sa moara in caul in care tumoarea nu creste atunci nu va murii mai bine ar merge la doctor sa faca tratament de micsorare sau citostatice in cazul in care este o tumoare canceroasa nu sunt medic imi dau si eu cu parerea pe baza a ce stiu

| Live.Laugh.Love a răspuns:

Din pacate, este posibil happy daca spui ca nu mai mananca nimic. Trebuie sa consulte un doctor [ urgent ] ca sa-i spune ce trebuie sa manance. Daca bea doar apa, nu poate trai foarte mult. Nimeni nu poate trai doar cu lichid, fara hrana. eu sincer, n-as fi vrut sa iti zic asta, dar este adevarul. Poate sa moara! Apa nu tine pe post de hrana. Spune-i sa mearga la doctor ca sa-i zica ce trebuie sa faca.
Succes, si multa sanatate pentru tatal tau!

| rvr a răspuns:

Da dar trebuie sa il duci la spital si sa ii faca un consult urgent dar poate sa se si indeparteze tumoarea prin operatie sau medicamente funda? plz plz plz

| Queen_9012 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu un medic, el iti va zice ce este de facut sau ce se v-a intampla.PS:Nu cred ca se va ajunge prea curand la moarte. Sper ca ti-am ridicat cat de putin moralul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intra pe situl www.eurovitalmed.ro

| MosCraciun explică:

A murit pe 27 iunie 2010.