| Georgi_Georgi_1999_XJAK a întrebat:

Tatal meu are o durere la genunchiul drept, semn de ruptura de menisc.
Ce sfaturi ii dati cei care a-ti mai intampinat astfel de probleme?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Simonasimona1992 a răspuns:

Genunchiul poate durea din multe motive.
Medicul e singurul care poate sa ii dea un diagnostic corect.
In functie de diagnostic, ii va recomanda cel mai probabil: kinetoterapie, fizioterapie, sau alte tratamente medicamentoase sau chirurgicale, dupa caz.
Spor, ...si..atentie: durerile ignorate acum, vor degenera in chestii mult mai grave pe viitor. Atroze si toate celelalte, pana la ultimul stadiu:proteze de genunchi.happy
Deci, medic!

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sa mearga la medic. Singurul sfat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa mearga la medic?

| Llavg a răspuns:

Buna.
O durere la nivelul genunchiului nu inseamna neaparat ruptura de menisc. Poate fi chiar si de cauza reumatica. Cel ma bine ar fi sa vada un ortoped sau un medic de recuperare medicala, eventual sa faca un rmn. Daca nu iese nimic aici, sa ia legatura cu un reumatolog.