| dianabbb a întrebat:

Știe cineva de ce urinez des sau după cât timp apar simptomele unei posibile sarcini?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Urinatul des poate fi o cauza a unei raceli jos sau la rinichi. Daca te gandesti la sarcina inseamna ca nu ai fost prevazatoare.

| Violleta2022 a răspuns:

Urinatul des apare din cauza uneie posibile infectii urinare sau probleme cu rinichii.

In sarcina, urinatul des apare dupa 6-7 luni de sarcina, cand sarcina este atat de mare ca apasa pe vezica urinara, dar nu inainte de acest termen.

| AnonimnusAno a răspuns:

Esti racita jos