| rotpu a întrebat:

Știe cineva vreo farmacie în orașul Brașov sau în localitățile din împrejurimi care eliberează medicamente fără a avea niciun fel de rețetă? (mă refer la medicamente care în mod normal se dau numai pe bază de rețetă)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Se poate da fara reteta doar o singura pastila, in caz de urgenta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Adica o farmacie care incalca legea? de ce ar face asta? crezi ca nu mai au nevoie de licente/autorizatii?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu iti da nimeni fara reteta. Si sunt din Brasov.