| laurentiu_8999 a întrebat:

Ce medicamente pe baza de somnifere pot sa iau dintr-o farmacie fara reteta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Nimic! Pana si extraveralul si distonocalmul sunt pe reteta! Tot ce poti lua este de la magazinele naturiste, care au niste capsule somnifere, din plante! Sau ceaiuri!

| madalinutza a răspuns:

Buna
poti lua Diazepam fara retetahappy

| turchis2 a răspuns (pentru madalinutza):

Mada de unde poti lua si mie niste diazepame?

| Emeraude a răspuns:

Poti lua niste calmante, nu neaparat somnifere, am inteles ca sunt destul de periculoase, avand anumite dezavantaje (ameteli, pierderi ale echilibrului, etc).

| jana_2486 a răspuns:

Esti cam mic pentru asa ceva... poti incerca peritol e un sirop. iei cate 10 ml pe seara. e pentru un somn linistit, pentru pofta de mancare si linistire.(nu iti face rau ca diazepamul, distonocalmul.astea-s pastile folosite mai mult de batrani.)