| TheDarkDragon a întrebat:

Tigarile slabe, adica cele cu mai putin gurdon sunt mai putin daunatoare plamanilor decat cele mai tari?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Sa spunem ca da, dar sunt si mai scumpe si plamanii tot afectati sunt ( poate ca tot la fel, n-ai de unde sa stii ce impact are o tigare pentru plamanii tai).

| OnuOnulică a răspuns:

Nu conteaza ce fel de tigari sunt, toate sunt daunatoare exact la fel!
Numai cele mentolate nu iti dauneaza asa rau.

| neutrino a răspuns:

Curios, dar nu!

| vioricavio a răspuns:

Toate tigarile sunt foarte daunatoare. Indiferent ca sunt slabe sau mai tari. Tigarile contin peste 100 de toxine.

| Daniel_Cristea_1990 a răspuns:

Din câte știu eu, poate e greșit și sunt bucuros să fiu corectat, cu cât sunt mai slabe cu atât vei simți nevoia de ceva mai tare, sau vei fuma multe. Sfatul meu ar fi să nu investești banii în ceva ce te distruge.

| Negut_Sergiu_1990 a răspuns:

Nu,dunează la fel plămânilor...