| anadolshe a întrebat:

TPU... a 13 ani si am fumat o tigara si s-a dus putin fum in plamani m-am inecat putin pot face cancer sau sa mor? TPU raspuns repede

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| music4ever a răspuns:

Da,o sa mori! fi serioasa! cum poti gandi asa? sunt persoane care fumeaza de 50 de ani si n-au nimica. Nu mai fuma si totu o sa fie bine..serios..nu m-ai pune itnrebari din astea si da-mi funda

33 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

Îmi poţi da măcar un motiv pentru care ai făcut treaba asta?

Răspuns utilizator avertizat
| Anca95 a răspuns:

Nu mori de la o tigara. Sfatul meu ar fi sa lasi tigarile la o parte pentru ca nu au niciun avantaj asupra sanatatii si a buzunarului, din contra.

| ThePoet a răspuns:

Tu te gandesti ce spui? Altii fumeaza poate chiar de 50 de ani si n-au murit si tu crezi ca de la o tigara ti se poate intampla ceva? laughing) Pai cand o sa pui gura pe o bere o sa lesini, fato.

| Gaabi32 a răspuns:

Cred ca ai fumat o tigara.Nu? Stai calma nu vei pati nimic.

| GeOrGiAnNA20 a răspuns:

Stai linistita k nu faci cancer de la o tigara.

| PrajituricaCuFrisca a răspuns:

Pai de la una nu, dar de la mai multe poti, deci lasa-te!

FUNDA?

| PrajituricaCuFrisca a răspuns:

De la una nu, insa daca fumezi in continuare da.Lasa-te.

Funda?

| thegatekeeper a răspuns:

Stai linistita, nimeni nu a facut cancer doar de la o tigara. Asta se intampla daca fumezi de-a lungul a cativa ani buni, dar oricum, nu e o regula treaba cu cancerul. In orice caz, e alegerea ta ce faci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce ai in piept? plamani? sau soba? soba merge cu lemne si carbuni.pamanii cu aer cat mai curat. daca tu faci invers, inseamna ca esti destept ca oaia cum eram si eu de altfel acum 17 ani.noroc ca mi-am revenit din desteptaciune m-am prostit si am lasat tiutiunul.te sfatuiesc sa nu mai incerci, sau sa-l lasi desteptilor.fiindca decat un destept canceros mai bine un prost sanatos la minte si la trup.

| Pitzipoanca a răspuns:

Nu, dar s-ar putea sa nu apuci 20 de ani din cauza ca esti extrem de proasta.

| usuk a răspuns:

Yep.faci cancer si in 6 luni te stingi>puf
*are you *** kidding me?*

| Alexakos a răspuns:

Ce imi plac copiii...fac exact cea ce spun sa nu faca.
nu o sa ai cancer acum...dar daca o sa mai continui o sa ai sanse de 70-80% sa ai cand o sa fi mai mare. majoritatea oamenilor care au cancer au de la tigara. si poate sa vina orice fumator sa spuna ca nu este adevarat si ca spun prostii. o sa vada rezultatul peste ani.

| KaterinkaBoy a răspuns:

La 13 ani fumezi da habar nu ai de modul de functionare a plamanilor tai si banuiesc ca nici a altor organe.Super cool...ce sa faci azi? Pai sa fumezi, nu sa pui mana pe o carte si sa inveti ca plamanii nu crapa de la un fum sau sa inveti ce e ala cancer daca te intereseaza.Du-te si te joaca cu Pedo-Bear si nu mai pune intrebari ca asta.Mai bine invata ca alta data sa nu mai fie nevoie sa intrebi pe altii!

| GizazCraist a răspuns:

Tu glumesti nu?
Unii fumeaza iarba si nu mor, in primii 2 ani
E nevoie de ceva mai mult decat o inghititura de CO2 ca sa faci cancer

| leeya a răspuns:

Sati linistita ca nu mori, dar daca continui sa fumezi poti sa mori

| DragosMentol a răspuns:

Haioasa intrebarealaughing.
Nu, nu ai facut cancer.
Dar, nu mai incerca pentru ca nu aduce nimic bun oricum...

O seara placuta

| Yasmine18 a răspuns:

Nuuuuuuuu.Evident ca nu.

| CaTaLiNuTzAaA a răspuns:

Nu nu poti sa mor si nici nu poti face cancer pentru ca ai fumat doar una.Dar pe viitor nu mai fuma pentru ca nu te ajuta cu nimic si nu ai cum sa te dai smechera ca fumezihappy...Concluzie? Nu te apuca de fumat.

| KenzorVlad a răspuns:

Stai linistita! Ca nu mori dintr-o tigara...dar nu mai fuma!

| ByMine a răspuns:

Nu patesti nimic stai calma :* doar ca logic ca nu e sanatos...dar de la atata nai nimic

| Mihaela2o a răspuns:

Nu laughing mori si nu faci cancer laughing

| ionutz_3878 a răspuns:

Waw,ce lume

| Kairon a răspuns:

Eu cat am inteles de la prieteni daca te ineci e bine cica...

| Mara106 a răspuns:

Daca ai tras decat o data...nu nu ti se intampla nimic.si eu am fumat o singura data... si am 12.

| kzor_6016 a răspuns:

Da ti-a intrat tutun pe caile respiratorii si in plamani, sunt medic si ma pricep, este foarte grav. contacteaza de urgenta un medic. probabil ai si tusit

| NyanCat99 a răspuns:

Nu ai cum, eu am patit-o de 3 ori si nu am nimic(eu am 11 ani happy )

| taws a răspuns:

Nu.

| Madalin17ON a răspuns:

Este o reactie a corpului uman pentru primul fum. Poti sta extrem de linistita nu ai patit nimic si nu ai ce sa patesti. Sfatul meu: lasa tigara pentru ca nu te ajuta cu nimic in viata, ci din contra!

| annonim0001 a răspuns:

Nu faci cancer si nici nu mori de la o singura tigara.