| AvakinAndrei a întrebat:

TPU, am un coleg in clasa care imi face zile fripte..de ce lui nu i se întoarce roata? Eu cred in Dumnezeu, dar văd ca lui îi merge bine. Precizez să spun ca a menționat ca lui îi place să facă rau

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mindfulness a răspuns:

Probabil e traumatizat de mediu sau de alte traume cauzate. Ii va veni și lui rândul, karma nu iarta pe nimeni doar că lui când îi va veni nota nu va avea cum să o plătească. Va deveni în mod sigur sociopat cu fapte antisociale, închisoarea îl va aștepta, acolo va fi viitorul lui.

3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Nu poti sti cat de bine ii merge doar din alea cateva ore in care interactionati mai mult sau mai putin, la scoala.De obicei copiii in rolul de bullies au si ei probleme destule acasa, iar acest comportament abuziv este de fapt proiectarea problemelor lor, mai departe, pe cei mai slabi, ca sa se simta ei mai bine.
Cred ca am mai avut aceasta discutie si te-am incurajat sa vorbesti cu adultii in cauza, nu?

| ioana748 a răspuns:

Buna,
Tu roaga te la Dumnezeu sa te ajute cu aceasta fiinta si Dumnezeu nu o sa te lase.
Roaga te si pentru el sa l lumineze Dumnezeu.
Doamne ajuta,

| DrMihailoviciS a răspuns:

Ignora-l. Atât. Dacă vede ca nu îi mai răspunzi la prosti, va realiza,, că nu are cu cine,,.
Îi poți răspunde,, Te-a întrebat cineva ceva?"
Mă rog, sa nu te lași influențat de astfel de oameni, ca nu are sens!
Selectează cu atenție secțiunea data viitoare! Tu ai ales sănătate.
Sper că te-am ajutat! Doamne ajuta!
DrMihailoviciS