| anonim_4396 a întrebat:

TPU, câteodată îmi iese ceva galben, mic, și miroase urat rau din gât. și cred ca de la chestiile astea îmi miroase gura. cum fac sa le scot pe toate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Aia este infectie si numai un medic ORL -ist poate sa-ti dea un antibiotic bun, dar numai dupa ce iti face antibiograma la ce colecteaza din gatul tau.

| aXy99 a răspuns:

Du-te la doctor!

| Legion7X a răspuns:

Să nu ai sinuzită
Este o infecție care se află la frunte practic te doare capul, în zona frunți și scoți acea infecție pe nas sau pe gură galben - verzuie care este foarte urât mirositoare
Dacă ai așa ceva du-te la medic nu este de glumit cu așa ceva nu vreau să te speri eu am avut am fost la București pentru asta deoarece în Târgoviște medici nu sunt așa de buni.
de acolo mi-au dat un tratament puternic.
Am scăpat fără operație sper să nu ai așa ceva.

| Porcusorul a răspuns:

Amigdalita cronica cu "bilute" din puroi si resturi alimentare acumulate in crapaturile amigdalelor. Prezentare la ORL-ist, tratament cu antibiotic si urmarit rezultate.

| venomoustyle24 a răspuns:

Doctor.