| ŦΛהĩαՀyNøĩƊЇ乇 a întrebat:

Am o problema cu amigdalele. Pe ele se afla câte 3 găuri, de mărimea unui cap de ac de gămălie, din care, ocazional,sau daca strâng- iese mai mult,o chestie care miroase urat, e cat de cat tare, galbena. Neavând cunoștințe in domeniul asta, poate fi si ceva normal? Precizez ca respectivul nu are proporții mari si nu e in cantități mari. Deasemenea chestiile astea despre care vorbesc se mai ascund prin gura, tot in jurul amigdalelor.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| DarySiNimicMaiMult a răspuns:

Trebuie sa te duci la doctor.Chiar atat e lung e drumul pana la un doctor incat sa intrebi pe un site unde probabil problema ta va fi si mai grava? Doctorul stie cel mai bine.

| ŦΛהĩαՀyNøĩƊЇ乇 explică (pentru DarySiNimicMaiMult):

Problema asta am avut-o fara sa stiu, de ceva timp, recent am observato.

| PaRAP a răspuns:

Du-te femeie la doctor, lasă ceaiurile si sfaturile pe forumuri/site-uri. Te pup.

| Leonardo1999 a răspuns:

Cred ca este vorba pur si simplu de puroi, cel mai bine este sa consumi ceaiuri calde lipsite de zahar si sa eviti sa mananci alimente crocante