| Ema1234 a întrebat:

TPU, chiar am nevoie de ajutor! M-am mutat acum 3-4 luni la o universitate din Bucuresti si stau la camin caci casa mea este foarte departe si nu am cum sa fac naveta. Sunt noua in oras deci nu prea cunosc pe nimeni Eu, la camin stau in ultima camera din ultimul hol Faza e ca aveam 2 colege cand m-am mutat prima data si am intelegeam FOARTE BINE! Chiar mi-au devenit cele mai bune prietene avand in vedere faptul ca nu cunosteam pe nimeni la fel ca pe ele. Era totul oke, cu alte cuvinte chestii ca intre fete. Ele 2 erau surori. Si parintii lor s-au mutat in alta zona si ele cu facultatea la fel. Am fost trista, intr'adevar dar na! Acum incepe disperarea
Mi-a venit o tipa noua pe post de colega de camera acum o saptamana.thinking Am facut cunostinta totul oke, SI-A despachetat Chestii
Dar dupa 2 zile. a inceput sa ma sperie foarte tare!:-ss Noaptea, sunt obisnuita sa vb la tel, sa citesc cu tel sub patura sau alte chestii banale in niciun caz sa dorm Si intr-o seara ascultam muzica in casti si cu ochii inchisi, cand o vad ca se scoala, se duce intr-o camera unde preparam noi mancarea si incepe sa manance ca un canibal tot ce gaseste prin frigider(mentionez ca a mancat niste aripioare CRUDE de pui si alte chestii CRUDE M-am cam speriat am deschis ochii sa o vad, si m-a vazut ea:-s eu, atunci am inchis ochii si nu i-am mai deschis pana dimineata In noaptea urmatoare s-a sculat si a inceput sa ure pe la 2 noaptea am trezit`o si a zis ca e ok Apoi pe la 4 nu stiu cum m-am trezit. Era in rochie de noapte si am vazut-o afara, imi facea cu mana si tipa prin campus mentionez ca acest camin este pazit dupa ora inchiderii deci, nu avem voie sa iesim afara noaptea si ea era ) NU am visat! Apoi, dimineata pe la 6 m-am sculat si ea era in pat cu mine se holba si avea o privire tare ciudata! M-am speriat si m-am dus la director sa ii spun sa ma mute dar, a spus ca nu se poate si m-a luat cu nabusiri din alea ieftine Apoi, i-am spus ce mi s-a intamplat unui baiat si unei fete care erau acolo la banca la mine in pauza si mi-au zis ca tipa a avut si inainte probleme mintale si ca a fost internata la un spital de boli mintale si ca, s-a intors recent in facultate La care tipul asta care ii spuneam a adaugat ca desi s-a refacut, doctorii nu i-au dat acordul necesar sa vina la facultate Le-am zis ca e o poveste sa ma sperie si nu i-am crezut!
De fiecare data cand trece si pe oricunde trece mai ales in clasa mea, lasa in urma o.nu stiu. o sperietura e CIUDATA Rau! Am vorbit cu dna prof de acolo si mi-a confirmat ca este adevarata povestea cu spitalul de boli.Am intrebat`o ce sa fac dar nu i-am spus ce mi s-a intamplat. Iar dupa sfarsitul acelei zile, in noaptea aia nu a venit in camera sa doara ci a venit doar spre lasarea diminetii si mi-a spus ca spera ca nu i-am zis cuiva de intamplarile Petrecute. I-am spus ca nu. ca e oke. Dar ciudat este ca tipul ala careia i-am zis n-a mai venit azi la scoala...Chiar nu stiu ce sa fac! Putin ajutor? As vrea sa nu incepeti sa radeti sau haz de necaz.chiar incepe sa imi dea fioricrying. spuneti-mi doar ce pot sa fac in acest caz?! Va rog si chiar as vrea sa ma mute de langa ea! Am cautat cv pe net si scria ca fara acordul medicilor pshihologici nu ar trebui nimeni sa nu fie urmarit, am vb cu dna de pshihologie si a zis ca TIPA asta n-a trecut acel test. si ma intreb cum e acceptata la fac. Cer ajutor.laughing...:-s:-s

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| crynys a răspuns:

In locul tau nu as mai sta nici 5 minute cu ea in camera cauta alta camera alt camin inchiriaza o camera in alta parte

| olian a răspuns:

Imi este foarte greu sa cred asa ceva dar sa stii ca nu e frumos sa glumesti cu chesti de astea ti se pot intampla tie...)))iar daca este adevarat faci o cerere si te muti in alta camera...)))

| aKylie a răspuns:

Si eu am avut o intamplare asemanatoare, eu zic sa te muti in alta camera, eu le-am explicat ca nu pot sta cu ea ca e retardata si m-au mutat, successs