| Clau94 a întrebat:

TPU va rog eu ajutati-ma Help Dau fundita daca ma ajutati imi curge urechea dreapta si cand trag de ia pocneste de ce oare pocneste mentionez ca am avut otita medie externa la urechea acea si am fost la al doilea consult ORL si era o femeie acolo la ORL era medic primar la spitalul floreasca si a spus ca am dop de ceara nici eu nu mai stiu ce sa cred in doctori aia unu imi zice ca am otita medie externa ala care mi-a spus ca am otita medie externa era tot doctor primar la budimex la marie curie da acum nu ma mai doare urechea de la otita medie externa ca am luat antibiotic AMOXICILINA 500 Mg asa acum m-am ales cu altceva dopu de ceara crying crying va rog eu spuneti-mi e bine daca curge la urechea dreapta ca acolo am dopu de ceara si otita da otita cred ca nu mai o am o fi disparut ca am luat AMOXICILINA 500 MG mi-a trecut dea atuncia sa mentionez ca acum aud mai infundat si cand pocneste trece auzul la normal adica nu mai aud infundat cand pocneste urechea dreapta va rog eu help dau fundita cine ma ajuta ca pe doctori nu ai mai cred cat mint si doctori astia primar crying crying crying crying crying crying va rog eu help va dau fundita daca ma ajutati ca incepe scoala lunii si mi-e frica sa ma duc la scoala cu urechea asta ca poate imi da unu un capac si ma lasa surd de tot nu stiu ce sa fac sa ma duc la scoala sau stau la scoala si va rog eu sa imi spuneti de ce imi curge curce ceva alb asa am vazut eu curge ceva alb si miroase a biscuite asa nu stiu cum sa va spun da va rog eu sa nu ma speriati ca eu sunt cam fricos de mic dau fundita plsssss ajutati-ma sunt si eu un suflet de om ca voi dau fundita promit da sa nu ma speriati da dau fundita promit daca ma ajutati plsss help dau fundita promit plsss help crying happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Pufuleti a răspuns:

Aoleeeu, usurel. Asa am patit si eu si unii medici imi spuneau ca e otita medie externa, altii ca e dop de ceara, altii ca sunt nebuna.
Miroase a biscuite, a? rolling on the floor))rolling on the floor)

Daca ai avut otita medie externa RECENT e normal sa-ti curga ceva lichid de acolo, pentru ca ai luat antibiotic. Acum nu auzi ca e camera aia de acolo plina cu lichid. Cand se va scurge, o sa auzi din nou.
Urechea ta medie e legata de gat printr-o chestie numita trompa lui Eustachio. Aia s-a infundat rezultand otita. O sa curga lichidul pe acolo si la exterior si o sa iti treaca. Calmeaza-te...
Daca nu-ti trece in 2-3 zile si te doare, fuga la medic.

4 răspunsuri:
| papusikatha a răspuns:

Doamne fereste sa am un copil ca tine l-as bate numai in gura.

| Pufuleti a răspuns:

*Am uitat ceva important: Nu baga urechea la apa. Evita cat poti de mult apa.

| Pufuleti a răspuns:

Pai nu am ce sa iti zic mai mult de atat. Tu ai trecut deja de partea grava a bolii, acum astepti vindecarea. Urechea se infunda si desfunda continuu pana la un moment dat cand ramane normala. O sa iti mai curga lichid. E logic. curge lichidul, se goleste urechea==> incepi sa auzi.

| Clau94 explică:

Pai Pufuleti nu ma doare urechea cand curge nu ma doare de loc doar pocneste si trece la loc auzul adica se desfunda urechea adica nu mai aud infundat i-am si mie id-ul meu plss sa imi dai mai multe intrebari cum ai patit tu ca eu sunt cam speriat de bombehee hee id-ul meu este EL3M3NT2012@yahoo.com uite acum ati dau funda da sa imi adaugi id-ul in lista ta de mess id-ul EL3M3NT2012@yahoo.com plsss ajuta-ma zi-mi mai multe pe mess id-ul EL3M3NT2012@YAHOO.COM