| Herciu_Liliana_1968 a întrebat:

Tratament pentru limfom?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Chimioterapie recomandata de medicul hematolog. Nu exista alt tratament

| KanezuY a răspuns:

Du-te la un medic ca el stie ce tratament trebuie sa luati.

| iulian1302 a răspuns:

Buna. In general nu este bine ca astfel de afectiuni grave sa fie tarate dupa ureche. De fapt, fara analize de specialitate nu ai cum sa administrezi un tratament. Sper ca stiti ce inseamna limfom! Daca nu stiti va spun eu pe scurt: limfomul este o forma a cancerului sanguin care afecteaza in special celule albe(limfocitele) din sange( la nivelul celulelor albe apar modificari). Pentru un tratament adecvat trebuie sa va adresati neaparat unui medic oncolog.