| Stefania96dfg a întrebat:

Trebuie sa imi pun o plomba la o masea ...Doare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Pearl01 a răspuns:

Pai in general cand iti pune o plomba nu doare...pentru ca te anesteziaza si nu simti nimic. De exemplu, inainte sa-ti faca o injectie, te da cu un spray special, ca sa nu o simti, iar apoi iti face injectia, te lasa sa-ti amorteasca si dupa incepe treaba. Nu ai sa simti nimic...important e sa te duci si sa-ti tratezi orice carie sau problema dentara, imediat cum ai depistat, caci mai tarziu o sa ai probleme mari. Si o chestie importanta: sa nu-ti fie frica! Exista probleme mult mai grave, decat plombatul unui masele. happy

12 răspunsuri:
| daηă a răspuns:

Deloc oh go on

| daηă a răspuns:

Te voi raporta!

| Felys a răspuns:

Doare mai tare daca nu o vei trata din timp, se mareste caria pana ajunge la nerv si tot va trebui sa mergi la stomatolog, asa ca nu mai trage de timp

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nope, dar depinde foarte putin oricum e suportabil, doar ca o sa simti un gust cam aiurea in gura cateva zile

| Bєshka a răspuns:

Nu doare doar simti ca iti umbla cineca acolo chiar un pic te si gadila dar doar injectia doare un picutel...

Răspuns utilizator avertizat
| Lindaaa a răspuns:

Nu doare de ex mama mea este dentist si m-am dus de multe ori la ea si nu doare, dar daca asa de tare te temi iti pune injectie si nu sinti ninik! crede-ma!

funda?

| inuman a răspuns:

Deloc.

| JwcFree a răspuns:

Nu prea doare

| Dirjoanca_Georgiana_1992 a răspuns:

Cand o sa te curete la masea o sa simti asa ceva da nu te doare deloc te asigur eu ca mi-am pus si eu fi curajoasa

| catydol a răspuns:

Nu chiar...