| AvalohAlyn a întrebat:

Trebuie sa imi scot o masea care e mai mult ciot, cat de tare ma va durea? Mi-e frica.Nu mi-am mai scos niciodata o masea.Doare tare? Daca nu isi face efectul anestezicul?sadDeci cat de tare doare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AnOnImA4109 a răspuns:

Nu doare. Puțin vei simți ceva când îți va da injecția dar nu doare. Și dacă nu își face efectul analgezicul nu poate să o scoată. Deci oricum ar fi nu te teme, nu doare deloc.

2 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Daca anestezicul nu isi face efectul nu va putea sa iti scoata maseaua ca te va durea asa ca fii optimista si o sa iti faca anestezicul efectul, ai sa vezi.

| JackR a răspuns:

Cam la fel de tare ca operatia de schimbare de sex pe care ti-a facut-o Mihai23Nicu23! Dar, vorba lui, fii "optimista"!winking