| asdffghjjkl a întrebat:

Doare cand dentisul iti scoate o masea? Ma refer la o masea care nu creste inapoi. Eu trebuie sa imi scot una, si sincer imi e putin frica. Daca v-ati scos masele, va rog sa imi spuneti si mie daca doare sau ce simti.

2 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Acu vreo 11 ani am scos prima măsea şi acum 7 o alta. Ambele au durut ca dracu'.
O să te doară, asta-i clar. Dacă-ţi face anestezie, doare vag mai puţin dar doare suficient cât să urli!
Noroc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai iti zic ca nu prea are cum sa te doara ca te anesteziaza stai linistit.(doar poate la injectie va durea dar o sa iti amorteasca)