| anonim_4396 a întrebat:

Trebuie să mă îngrijorez sau nu? sad Ieri mi s-a umflat o parte mică din gingie, deasupra unui dinte și in spatele dinților. Azi mi s-a mai umflat puțin deasupra unui dinte, și foarte-foarte puțin la restul dinților. Asta e la gingia de sus, jos nu am nimic. Credeți că e un abces dentar? straight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Mie mi se mai umflau din cauza periatului mai energic.

| Bacteriuță a răspuns:

@KGS, și eu cu o zi înainte de prima zi în care mi s-a umflat, am schimbat periuța de dinți, și are perii puțin mai tari.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am avut si eu. pe mine ma durea dar peste o saptamana mi-a trecut. daca e ceva mai grav du-te la stomatolog

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este o inflamatie a gingiilor.Clateste-ti gura cu bicarbonat de sodiu(alimentar)de mai multe ori pe zi si ia un antiinflamator (nurofen cu ibuprofen sau diclofenac 40mg/ 2 pe zi ). Asta pana te vede un medic.

| aneta_1761 a răspuns:

Mergi la medic nu trebuie sa stai ca se poate si mai rau