| nikolettta a întrebat:

Trebuie sa-mi vina menstra pe 1 sep.
Va rog ajutati-ma!
Cum pot face sa-mi vina acum(pana pe sambata-duminica, saptamana asta)?
Cat mai multe sfaturi plssss!
fundita si mersi anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu ai cum sa intervii acum in ciclul menstrual. Daca te hotarai in urma cu 5-6 luni, te duceai la ginecolog si dupa consultatie amanuntita, daca nu aveai contraindicatii, ti-ar fi dat un program de administrare a contraceptivelor incat sa-ti modifici data menstruatiei cu riscuri acceptabile.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dar ce ai cu ea? Face parte din viața ta și o lași în pace.
Ceai de urzică cu crețișoară.
Pa, pa.

| Zenithf a răspuns:

Tu esti... dusa. Adica nu-ti pasa deloc de tine, vrei sa faci ceva ce poate avea urmari toata viata dintr-un moft trecator?