| TheCreionel a întrebat:

Buna!(Scuze categoria.)Saptamana aceasta trebuie sa-mi vina menstruatia si vineri sambata si duminica sunt zilele orasului(Simleu Silvanei). Eu trebuie sa dansez in costum popular dar nu stiu cum sa fac ca poate o sa ma patez si o sa stau toata ziua( Vineri si Duminica) in costum popular. Poate am sa ma patez si se vede ca e costum alb. Care tampoane sunt mai bune? Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| LadyLilith a răspuns:

OB cu patru picaturi. Iti ofera siguranta si absoarba perfect. Dar daca nu ai menstruatia abundenta poti sa folosesti si OB cu 3 picaturi, totusi cea cu 4 picaturi ofera mai multa siguranta si libertate de miscare, fara discomfort. Merita sa incerci!

4 răspunsuri:
| LadyLilith a răspuns:

De ce ti-a zis mama ta sa nu le folosesti? Ai incercat vreodata sau nu vrei sa le incerci pentru ca ai auzit opinii negative? Ofera de 1000x mai multa singuranta. Numai ca trebuie sa introduci corect si poti sa faci orice. Cu absorbantele poti sa te patezi oricand in orice zi a menstruatiei. Nu-ti asculta mama in problema asta. Foloseste cea ce e buna pentru tine, cea ce iti ofera siguranta si protectie.

| aneta a răspuns:

Incearca OB-uri

| Denise_3997 a răspuns:

Daca vrei sa fii sigura ca nu te patezi, mai ales ca vei dansa, incearca tampoanele interne, OB, cu 4 picaturi. Absorbantele sunt anevoioase in astfel de cazuri (bine, sunt anevoioase mereu, pentru ca exista mereu posibilitatea de a te pata, etc)

| TheCreionel explică:

Dar mie nu-mi plac OB-urile si mama a zis sa nu foloesc!sad