| Ionicka a întrebat:

Trei luni de moldamin sau o operatie de amigdalita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Amigdalele au rolul lor in organism, daca le poti "recupera" prin tratament, mai bine lasa-le acolo...
Injectiile cu Moldamin sunt dureroase, dar avantajul e ca se fac foarte rapid, cristalizeaza pe ac altfel. Si se fac una la 10 zile, asa ca eu as prefera tratamentul, operatiei.
Oricum, cere parerea medicului tau, el stie daca amigdalele tale sunt inca de pastrat sau sunt deja ferfenita si e mai bine sa le scoti.
Sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu prefer operatia. Am facut moldamin si...cred e cea mai dureroasa injectie ca si penicilina.Doare pentru ca trebuie injectata f repede, altfel se incheaga pe ac. Am operat si amigdalita. Fara dureri fara mare tam tam. Mi-a dat doar doua pastile si am fost adormit. Operatia a fost ca un vis, fara dureri. Acum ramane la voia ta ce preferi dar trei luni de moldamin...

| Blamely a răspuns:

Mai bine moldamin.

| Girly97 a răspuns:

Numai un medic ORL poate decide tratamentul, depinzand de infectie.
Sanatate!

| Ionicka explică:

Am fost astazi la control si mi-a spus ca trebuie sa fac moldamin sau sa ma operz pentru a scapa de infectia aia. Oricum, el va hotari saptamana viitoare

| Ionicka explică:

Stiu cat de tare doare moldaminullaughing am facut acum cateva luni timp de 4 saptamani in loc de 3 luni deoarece asistenta medicului meu de familie a gresit straight face
Inainte de moldamin ASLO mi-a iesit 400 si dupa molamin tot 400...Am mai facut azi un ASLO si abia astept sa vad cum a iesit
Saptamana viitoare medicul ORL-ist imi va baga 'camera' pe gat sa vada cat de mari sunt polipii

| ClaireMcCollins a răspuns:

Am facut si eu cateva luni de moldamin cand eram mai mica. De fiecare data plangeam si nu eram o fata careia ii era frica de injectii. Ma durea ingrozitor. Dupa câțiva ani a facut si tata cateva luni de moldamin si mi-a spus ca nu își imagina ca poate durea atat de tare. Eu zic sa iti faci operatie.